Уряд може ввести локдаун з 8 січня, а карантин продовжити до кінця зими – ЗМІ

Доповнено
Поділитися
В ЗМІ повідомили про обмеження, які планує запровадити уряд.

В Кабінеті міністрів досі тривають обговорення щодо дати введення локдауну. Зокрема, посилити карантинні обмеження можуть з 8 по 25 січня, про що йдеться у проекті розпорядження, яке є у розпорядженні LB.ua.

"Триває обговорення. Рішення буде у другій половині дня", - зазначив виданню один із членів уряду.

Ще один член Кабінету міністрів підтвердив таку інформацію та зазначив, що “все правильно, дискусія відкрита. Сьогодні визначимося точно".

Вказано, що карантин, який уряд запровадив до кінця року, можуть продовжити до 28 лютого 2021 року. При цьому, згідно з проектом розпорядження, в рамках локдауну планують заборонити:

  • відвідувати закладів освіти, крім дошкільної освіти та спецзакладів;
  • роботу кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях ресторани не працюватимуть з 11:00 до 6:00 наступної доби, однак клієнти зможуть замовляти їжу до номеру;
  • приймання відвідувачів у ТРЦ, однак можна буде купити товари першої необхідності;
  • приймання відвідувачів у розважальних закладах; 
  • роботу салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних;
  • приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів. Винятком стануть історико-культурні заповідники, суб’єкти господарювання з виробництвом аудіовізуальних творів за умови обмеження доступу до місця зйомки сторонніх осіб та використання персоналом респіраторів або захисних масок; 
  • проведення всіх масових заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України. Також виключенням стануть спортивні заходи командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів
  • діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.

При цьому торговельну діяльність товарами, які не відносяться до групи першої необхідності,  можна буде здійснювати за умови, здійснення адресної доставки замовлень.

До товарів першої необхідності відносяться:

  • продукти харчування, лікарські засоби, вироби медичного призначення;
  • засоби гігієни;
  • ветеринарні препарати, корми;
  • пальне.

Крім того, до послуг першої необхідності відноситься провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльність фінансових установ і діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей. Також до цього переліку входить діяльність операторів поштового зв’язку, медична практика, ветеринарна практика, діяльність автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

Також вказано, що з 11 по 21 січня уряд рекомендуватиме за можливості встановити дистанційний режим роботи.

Крім того, у проекті розпорядження йдеться про заборону діяльності культових споруд та приміщень, які пристосовані під молитовні потреби, якщо вони будуть заповнені на понад 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння. Також пропонується заборонити проведення релігійних заходів без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

Також планується заборонити кінотеатрам та закладам культури приймати відвідувачів, якщо зали також будуть заповнена на понад 50%. Те ж саме стосується інших суб’єктів діяльності у сфері культур.

Заборонено приймання відвідувачів музеїв, виставок, галерей тощо, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 10 кв. метрів приміщення. Також громадським закладам на годину вирішили подовжити час роботи.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов припустив, що локдаун в Україні можуть ввести з 2 січня 2021 року. ZN.UA також повідомляло про те, що під час наради на Банковій, Степанов пропонував ввести тритижневий карантин з 2 січня 2021 року. Цієї ж думки притримувався і президент Володимир Зеленський.

Вводити локдаун або не вводити? Якщо вводити, то який, коли, на скільки і як? І які першочергові кроки необхідно буде зробити до, а особливо після виходу з епідемії? На ці та інші питання ZN.UA шукало відповіді разом з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр «Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі