Голова МОЗ Максим Степанов висловив сумнів в тому, що повний локдаун буде введений з 2 січня 2021 року.
За його словами, важливо, щоб локдаун був реальним, а не бутафорським.
«Я думаю, що це (початок локдауна - ред.) буде не 2 січня. Коли ми говоримо про кінцеві обмеження, які будуть діяти, вони всі будуть дієвими. Я хочу підкреслити як міністр охорони здоров'я, важливо мати реальний локдаун, а не бутафорський», - сказав міністр, відповідаючи на питання - коли почнеться локдаун в ефірі телеканалу "Україна 24".
За його словами, уряд ще працює над фінальною версією «січневого» локдауну. Підсумковий варіант оголосять вже завтра на засіданні Кабміну. Зараз проходять останні консультації.
Голова МОЗ зазначив, що посилити карантин хочуть ще й тому, що в січні в Україні зростає захворюваність на грип та ГРВІ.
"Тому що в кінці січня - початку лютого у нас починається сезонне зростання кількості хворих на грип. І ми повинні підійти до цього пікового зростання з якомога меншою кількістю хворих на COVID-19. Тому що це серйозне додаткове навантаження на медичну систему", - сказав міністр.
Раніше в Міністерстві охорони здоров'я повідомили про те, що на сьогодні жоден регіон України не готовий до ослаблення карантинних заходів. Однак все ж є області, де епідситуація найгірша - це Сумська, Черкаська та Запорізька.
9 грудня Кабінет міністрів планує затвердити терміни і обмеження нового локдауну в Україні.
Вводити локдаун або не вводити? Якщо вводити, то який, коли, на скільки і як? І які першочергові кроки необхідно буде зробити до, а особливо після виходу з епідемії? На ці та інші питання ZN.UA шукало відповіді разом з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр «Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації».