Українська православна церква (Московського патріархату) подала до Окружного адміністративного суду Києва позов проти Міністерства культури, повідомила прес-служба судової установи. Позов стосується необхідності вказати в назві свою приналежність до держави-агресора та внести відповідні зміни до статуту.
"До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Київської Метрополії Української Православної Церкви до Міністерства культури України про скасування наказу про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій (об'єднань), що підпадають під дію норм ч.7 та ч.8 ст.12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", - повідомили в суді.
Так позивач просить визнати протиправними дії Міністерства культури щодо розміщення на його офіційному сайті та в газеті "Урядовий кур'єр" переліку релігійних організацій, які підпадають під норми ч.7 та ч.8 ст.12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" та яким необхідно внести зміни до свого статуту (положення) та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.
Зазначимо, що у частинах 7 та 8 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" йдеться про те, що релігійна організація, керівний центр якої розташований на території країни-агресора, повинна у своїй назві та статуті вказати про це. У цьому випадку, УПЦ має вказати на свою приналежність до Росії.
Наразі суд вирішує питання про відкриття адміністративного провадження у справі.
Нагадаємо, що закон, який зобов'язує релігійні організації змінювати назву, якщо їхнє управління перебуває на території Росії, набув чинності 27 грудня 2018 року. Тепер релігійні організації повинні у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вони є, і центр якої знаходиться за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".
6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі посоху й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності.
Докладніше про перспективи помісної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Визнай самого себе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".