Закон, що зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати в своїй назві приналежність до Російської православної церкви був опублікований в №248 офіційного парламентського видання "Голос України". Таким чином, з сьогоднішнього дня він набув чинності.
Документ передбачає, що релігійна організація, що входить у структуру релігійної організації з центром у державі, що зробила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана у назві відображати приналежність до такої релігійної організації за межами країни. Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тої організації, частиною якої вона є, і центр якої знаходиться за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".
Після прийняття відповідного закону Верховною Радою в УПЦ МП звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням застосувати право вето до цього закону, оскільки вважають "закон антиконституційним і мають намір захищати свої права усіма законними способами". Однак 22 грудня Порошенко підписав закон.
Після вступу в силу закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, повинен провести релігієзнавчу експертизу зареєстрованих статутів релігійних організацій. Якщо будуть встановлені обставини, що регулюються цим законом, цей держорган зобов'язаний через офіційне видання "Урядовий кур'єр" проінформувати про них відповідну релігійну організацію.
УПЦ МП заявили про намір оскаржити закон у Конституційному суді після вступу закону в силу, оскільки "початок його реалізації на практиці, що дасть нам більш широке розуміння правозахисних дій".