Московський патріархат звернеться до Конституційного суду через закон про перейменування УПЦ МП

Поділитися
Московський патріархат звернеться до Конституційного суду через закон про перейменування УПЦ МП © Андрій Товстиженко, DT.UA
В УПЦ МП заявляють про те, що відповідний закон порушує Конституцію України.

Українська православна церква Московського патріархату має намір звернутися до Конституційного суду через закон про перейменування УПЦ МП, який Верховна Рада ухвалила 20 грудня. Про це заявив голова юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов інформаційно-просвітницькому відділу церкви.

"Всі добре розуміють, а дехто навіть і не приховує того, до якого релігійного об'єднання мають намір застосовувати цей закон. Тому ми маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Нами було надіслано звернення до Президента України – застосувати право вето, але, як ми бачимо, Він таким правом не скористався. Окрім, цього, оскільки має місце порушення Конституційних норм і принципів, ми ініціюємо звернення до Конституційного суду", - заявив Бахов.

За його словами відповідний закон "порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України, котрі належать до Української Православної Церкви".

"Окрім цього, він не відповідає Конституції України та порушує міжнародні зобов'язання, які на себе взяла наша держава, що відображені у таких основних документах, як Загальна декларація прав людини, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, Декларація про ліквідацію всіх форм нетерпимості та дискримінації на основі релігії чи переконань, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод", - додав Бахов.

Нагадаємо, 22 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій, які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України".

Верховна Рада 20 грудня прийняла у цілому закон, що зобов'язує колишню Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. Зміни до назви та статуту мають бути внесені впродовж чотирьох місяців після набуття законом чинності.

15 грудня Об'єднавчий Собор, що проводився у Софії Київській, обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) головою помісної української церкви. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

Натомість УПЦ МП заявила про невизнання результатів собору та підтвердила заяву про припинення євхаристійного спілкування з Констинопольським патріархатом.

Докладніше читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "На півдорозі до Храму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі