"Укрмедпостач" і МОЗ проведуть розслідування ситуації із зіпсованою вакциною Pfizer на Харківщині

Поділитися
© pixabay.com
Якщо вакцина не зіпсувалася, її можуть застосувати.

Державне підприємство Міністерства охорони здоров'я "Укрмедпостач" вивчає ситуацію, що виникла щодо вакцини Pfizer. Її доставили в Харківську область з порушенням холодового ланцюга.

Повідомив директор департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Максим Хаустов, пише "Харківський кур'єр".

"Документи відправлені в " Укрмедпостач ", і вони вивчають цю ситуацію", - підтвердив Хаустов.

Він додав, що порушення виявили на етапі отримання вакцини на склад.

Департамент охорони здоров'я Харківської ОДА заявив, що 30 червня ДП "Укрмедпостач" поставило в КП Харківської облради "Обласний аптечний склад" 21 600 доз вакцини Comirnaty/Pfizer, але при отриманні на складі було зареєстровано порушення холодового ланцюга транспортування вакцини у двох контейнерах (9 360 доз). Ці вакцини перемістили в зону карантину і згодом повернули в ДП "Укрмедпостач".

У МОЗ стверджують, що в Харкові дійсно була зіпсована не партія вакцин проти коронавірусу Pfizer, а трекер в контейнері, де вона перевозилася, заявив заступник міністра з питань європейської інтеграції Олександр Комаріда.

"Під час транспортування вакцини в Харківську область і під час її прийому деякі трекери показували неправильну температуру. На рівні області було прийнято рішення повернути партію вакцина на Національний склад держпідприємства "Укрмедпостач", - заявив політик.

Через те, що держпідприємство вже проводить за даним фактом власне розслідування, МОЗ проведе свою.

При транспортуванні вакцини нібито проводиться подвійний моніторинг температури: в боксах і в кузові автомобіля. За попередніми даними, відхилень в температурному режимі в кузові авто не було знайдено.

Чиновник вважає, що партію вакцин можна застосувати для вакцинації населення, але після її перевірки.

Нагадаємо, за результатами досліджень, вакцина Pfizer має саму високу ефективність в захисті від коронавірусу. В українських центрах масової вакцинації її почали використовувати 12 липня.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі