Українські школярі стануть учасниками міжнародного дослідження якості освіти PISA

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські школярі стануть учасниками міжнародного дослідження якості освіти PISA Українських школярів будуть порівнювати з ровесниками з інших країн © lisafx / Depositphotos
У дослідженні візьмуть участь 15-річні учні з 80 країн світу.

Україна візьме участь в авторитетному міжнародному дослідженні якості освіти – PISA (Programme for International Student Assessment), направленому на порівняння освітніх систем країн світу. Дослідження охоплює 80 країн і обійдеться Україні приблизно в 50 тис. євро на рік протягом чотирьох років.

Про це у своєму матеріалі для DT.UA пише Оксана Онищенко, яка розпитала про мету та значущість даного дослідження начальника Відділу досліджень і аналітики Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), координатора PISA 2018 Тетяну Вакуленко.

Як зазначила Вакуленко, мета PISA полягає в порівнянні систем освіти країн світу і запозичення кращих практик з досвіду інших країн. Організатори дослідження також прагнуть звернути увагу громадськості на передовий досвід в освітній сфері (зокрема – на компетентнісний підхід, орієнтований на здатність учня застосувати свої знання для вирішення конкретних життєвих завдань).

У дослідженні PISA візьмуть участь 15-річні учні, які потраплять до вибірки. Саме воно складатиметься з блоків опитування і тестування.

"У різних країнах світу свої переліки шкільних предметів і очевидно, що свої специфічні предмети. Але певні навчальні предмети вважаються базовими, такими, що визначають долю людини в майбутньому. Це - читання, математика і природничі дисципліни. Власне ці три галузі й досліджує PISA", – зазначає Вакуленко.

Координатор дослідження повідомила, що пілотний етап дослідження відбудеться в травні 2017, а основний – у кінці квітня – початку травня 2018 року. За його підсумками буде складено міжнародний, а потім – і національний звіт.

Читайте також: Кабмін візьме на освіту кредит на 120 мільйонів євро

Раніше Юлія Самаєва у своїй статті для DT.UA писала, що ситуація з якістю і релевантністю знань випускників українських середніх і вищих навчальних закладів набула критичного характеру.

За її словами, українські інвестиції в освіту і людський капітал не дають жодної економічної віддачі.

Детальніше про цілі та методи проведення PISA, а також про значення даного дослідження для України, читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Українських школярів порівняють з однолітками з інших країн" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі