Українські школярі, незважаючи на брак коштів, взяли призи ряду міжнародних олімпіад

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські школярі, незважаючи на брак коштів, взяли призи ряду міжнародних олімпіад Українські школярі взяли призи ряду міжнародних олімпіад © ZN.UA
Юним математикам, фізикам і біологам часто не вистачало грошей навіть на квитки на інтелектуальні змагання.

2014 рік, як і всі попередні, приніс українським школярам багато медалей на міжнародних олімпіадах. Спільними зусиллями педагогів, батьків та спонсорів команди українських старшокласників змогли гідно представляти країну. Про це у своїй статті для ZN.UA пише оглядач Оксана Онищенко.

"Готуватися доводилося в непростих умовах. Коли катастрофічно не вистачало бюджетних грошей навіть на квитки. Коли нічим було платити запрошеним на тренувальні збори суперлекторам. Коли дуже хотілося купити гарну командну форму. Пам'ятаю, один з наукових керівників однієї з команд зопалу навіть обіцяв закласти свою двокімнатну квартиру, якщо не будуть знайдені гроші на підготовку і квитки на літак для його команди. До честі спонсорів і Міністерства освіти, цього робити не довелося", - пише оглядач.

Міжнародна олімпіада з екології проходила у Стамбулі (Туреччина). У ній брали участь понад 150 школярів із 44 країн світу. Україну представляли дві одинадцятикласниці, і обидві завоювали медалі. Золото у Анастасії Бурзи, учениці Херсонського академічного ліцею ім. О.Мишукова при Херсонському державному університеті. Срібло у Ольги Пашковської, учениці Чернівецького міського ліцею №3.

Міжнародна олімпіада з математики була однією з найчисленніших - в ній брали участь 560 школярів з 101 країни. У неофіційному командному заліку українці посіли шосте місце у світі. Перед нами у рейтинговому списку тільки Китай, США, Тайвань, Росія і Японія.

З Кейптауна (ПАР), де проходила олімпіада, всі шість наших учасників повернулися з медалями. Золото у Вадима Калашникова (Харківський фізико-математичний ліцей №27) та Євгена Диомидова (Русанівський ліцей Дніпровського району Києва). Варто зазначити, що для Вадима Калашникова це вже друга золота медаль (у минулому році він також став чемпіоном). А Євген Диомидов мав усі шанси стати абсолютним чемпіоном олімпіади. Але, на жаль, останню складну задачу він зміг вирішити на повний бал вже після завершення олімпіади.

Срібло у командну скарбничку принесли Денис Смірнов (Харківський фізико-математичний ліцей №27), Наталія Хотяінцева (ліцей №171 "Лідер" Печерського району Києва), Назарій Палько (Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. Івана Франка). Кожному з них не вистачило всього одного бала до "золота". Бронзовою медаллю нагороджена Софія Дубова (Харківський фізико-математичний ліцей №27).

В Тайбеї (Тайвань) проходила Міжнародна учнівська олімпіада з інформатики. На ній змагалися 309 учасників з 83 країн світу. Українська команда була представлена чотирма талановитими молодими людьми. Срібна медаль у Іллі Шевченка (Харківський фізико-математичний ліцей №27). Бронза у Михайла Бабенко (Харківський навчально-виховний комплекс №45 "Академічна гімназія") та Андрія Селіванова (Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті). Диплом учасника - у Андрія Омельяненко (Полтавська обласна спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.макаренка).

У Міжнародній учнівській олімпіаді з фізики, яка проходила в Астані (Казахстан), брали участь 374 школяра з 83 країн світу. Найкраще виступила команда Китаю - всі її учасники вирушили додому із золотими медалями. Але й українці показали вищий пілотаж. Всі п'ятеро наших учасників завоювали срібло: Олексій Мельник і Дмитро Горіхів (обидва - учні природничо-наукового ліцею №145 Печерського району Києва), Єгор Бондар (фізико-математична гімназія №17 м. Вінниці), Дмитро Зіненко (Український фізико-математичний ліцей КНУ ім. Т.шевченка), Михайло Рашковецький ("Рішельєвський ліцей при Одеському національному університеті імені І.мечникова).

Можуть похвалитися видатними успіхами і наші юні хіміки. На олімпіаду у Ханой (В'єтнам) з'їхалися талановиті школярі з 77 країн в кількості 291 людини. Але це не завадило українській команді увійти у трійку кращих у світі. Золоті медалі завоювали кияни Роман Діденко (ліцей №100 "Поділ") та Христофор Хохлов (природничо-науковий ліцей №145). Срібло у львів'ян Олега Гордійчука та Владислава Нешты, учнів Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. І.франка. А золотий призер олімпіади Роман Діденко став другим абсолютним золотим чемпіоном Міжнародної олімпіади, поступившись школяреві з Сінгапуру всього один бал.

Міжнародна біологічна олімпіада проходила в Індонезії на острові Балі. У ній взяли участь 238 юних біологів з 62 країн світу. Срібною медаллю нагороджений Сергій Орлик, учень київського ліцею "Інтелект". Бронза в інших його товаришів по команді: Эланы Кісіль (Дебальцевська школа №5 Донецької області); Миколи Кліща (Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім І.франка) та Дарини Кузьменко (Харківська гімназія №47).

За кількістю медалей українці показали такі ж результати, як і команди Нідерландів, Швейцарії, В'єтнаму і Казахстану. У світовому рейтингу всі ці команди розділили з Україною восьме місце. Очолює список команда Тайваню - чотири золотих медалі на чотирьох учасників.

Подробиці читайте у газеті "Дзеркало тижня. Україна" в статті Оксани Онищенко "Переможці, вперед!". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі