За даними прокурора, більшість підозрюваних – це колишні працівники Служби безпеки України, які після анексії півострова Росією перейшли на службу до ФСБ РФ. Правоохоронці підозрюють їх у незаконному переслідуванні кримчан.
"Основні підозрювані – це працівники так званої ФСБ у Криму, колишні співробітники СБУ. Йдеться про кримінальні провадження, зокрема, щодо Володимира Балуха – це двоє слідчих ФСБ. Також це інші кримінальні провадження, які мають великий суспільний резонанс, які широко висвітлюються в ЗМІ та де є можливість отримати більше інформації", - зазначив він у коментарі "Громадському радіо".
Загалом прокуратура АР Крим відкрила близько 140 кримінальних проваджень за фактами 250 незаконних затримань та обшуків, проведених окупантами півострова. За словами Поночовного, розслідування цих злочинів ускладнюється тим, що українські слідчі нe мають доступу до анексованого Криму, тож особи підозрюваних здебільшого вдається встановити завдяки правозахисникам і ЗМІ.
Нагадаємо, 16 січня підконтрольний Росії "Роздольненський районний суд" анексованого Криму повторно засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу (близько 4,6 тисяч у гривневому еквіваленті). У березні Балуху на два місяці скоротили термін ув'язнення.
ФСБ затримала Володимира Балуха у грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановлений у своєму дворі прапор України.
Активіст оголошував безстрокове голодування на знак протесту проти "вироку", винесеного йому окупаційним "судом". Згодом він почав приймати їжу.