Українські пілоти посадили вертоліт на кратер найактивнішого вулкана в Африці: фоторепортаж

Фото
Поділитися
Льотчики висадили вчених-вулканологів на кратер і повернулися за ними за кілька годин.

Українські пілоти зі складу миротворчої місії ООН в Демократичній Республіці Конго двічі успішно посадили вертоліт Мі-8 на кратер Ньямлагира – найактивнішого вулкана на африканському континенті, повідомляє Міністерство оборони України. Полковник Іван Шоломій і підполковник Володимир Прокопенко успішно доставили вчених-вулканологів на кратер висотою 3 км і їх забрали назад.

Прокопенко зазначив, що повітряні маси в районі вулканів-сусідів Н'ямлагіра і Н'їрагонго нестабільні, особливо в ранковий час, коли відбувся виліт. До того ж, необхідно враховувати розрідженість повітря, що впливає на льотні характеристики вертольота.

"Спостерігається досить серйозна турбулентність. Навіть під час елементарної, на перший погляд, завдання, а саме польоту навколо кратера вулкана, нам довелося зіткнутися з сильним попутним вітром, швидкість якого досягала 90 км/год", - розповів український льотчик.

Пілоти також усвідомлювали ризик обвалення пластів вулканічної лави під вагою вертольота.

Українські льотчики здійснили успішну посадку на Н'ямлагіра, висадили дослідників, повернулися на базу і за кілька годин повернулися, щоб забрати вчених.

Їх інтерес до вулкану був обумовлений зростанням рівня лави в лавовому озері, хоча два місяці тому вулканологи спостерігали зниження її рівня.

Вулкан Н'ямлагіра і Н'їрагонго мають загальну основу. Тому активність одного з них може призвести до виверження другого. На частку вулканів-сусідів припадає близько 40% усіх відомих ученим вулканічних вивержень в Африці.

У лютому 2019 року активізувався вулкан Етна - найвищий з діючих (3300 м) і найнеспокійніший в Європі.

Вулкан Етна на середземноморському острові Сицилія (Італія) прокинувся після недовгого сну, і випустивши добре видимий з космосу стовп диму, утруднив авіаційне сполучення з островом.

Протягом останніх двох десятиліть Етна періодично нагадує про себе викидами лави і вулканічного попелу. Востаннє Етна викинула хмара попелу 24 грудня 2018 року, внаслідок чого було частково закрито повітряний простір. Поряд з Етною розташоване місто Катаннія, з населенням 300 тисяч.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі