Українські педагоги опановують інструментарій дистанційного навчання

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські педагоги опановують інструментарій дистанційного навчання Деяким школам варто замислитися про подальшу цифровізацію © habr.com
Найпопулярнішим каналом комунікації учителів і школярів залишаються месенджери.

Навчальний рік в Україні закінчується дистанційно через епідемію коронавірусу. Освітня агенція міста Києва провела дослідження про дистанційне навчання в столиці, соціологи опитали 34 тисячі учнів, батьків і вчителів столиці, а оглядач відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко проаналізувала їх у своїй статті.

За даними дослідження, найпопулярнішим каналом комунікації учителів і школярів є месенджери – Viber або Telegram. Хоча наприкінці карантину їх популярність серед учнів трохи знизилася на користь інших засобів зв'язку (moodle і teams) та електронної пошти.

А ось батьки досі найбільше віддані цим месенджерам, - 77% їх спілкуються з учителями саме так.

"З одного боку, це зрозуміло, - месенджер допомагає оперативно обмінюватися інформацією. З іншого – прогрес не стоїть на місці, і деякі школи вже підключилися до електронних платформ, які дозволяють батькам листуватися з викладачами, читати їхні коментарі про успішність дітей, бачити оцінки та навчальні плани – які теми вивчали, що задано. Та, очевидно, всі ці досягнення технічного прогресу поки що не стали популярними. І не лише через бажання чи небажання батьків, а й через те, що цими інструментами користуються переважно приватні навчальні заклади або просунуті ліцеї та гімназії. А в більшості шкіл залишаються старі дідівські методи – паперові виписки з оцінками і щоденники", - зазначає оглядач.

Щодо онлайн-платформ, на основі яких організується дистанційне навчання, то незаперечним фаворитом на всіх етапах дослідження є ZOOM. Саме за нього як за рятівну соломинку схопилися школи, коли грянув карантин. Як свідчить опитування, під кінець навчального року зросла популярність Google Classroom. І це означає, що педагоги поступово опановують інструментарій дистанційного навчання.

"А от сайт школи допомагає в дистанційному навчанні лише третині респондентів. Мабуть, навчальним закладам варто замислитися над тим, що сайт – це не лише "товар лицем" і фотозвіти з різних заходів, а й можливості для комунікації шкільної спільноти", - зауважує автор.

Читайте також: Навчання на карантині: що показало соціологічне дослідження

Як в Україні працює дистанційна освіта, з якими плюсами та мінусами щоденно стикаються вчителі, школярі та їх батьки, читайте у статті Оксани Онищенко "За дверима "дистанційки"" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі