"Міліції та місцевій владі треба звітувати, оскільки, очевидно, існує план, протягом якого періоду і скільки штрафів виписати, скільки "копанок" накрити. Тому і показується якась боротьба з "копанками". Спочатку кримінальні справи порушуються, тому так само швидко закриваються, а "копанки" продовжать працювати", - сказав Корольчук.
За його словами, в Україні немає офіційної статистики щодо щорічного нелегального видобутку вугілля. "За неофіційними даними, мова йде про близько 5 млн тонн вугілля на рік", - сказав Корольчук. Він також зазначив, що існування нелегального видобутку вугілля в Україні - це, в першу чергу, велика соціальна проблема для країни.
"Копанки" - це високоприбутковий бізнес, оскільки податки не сплачуються, люди працюють без оформлення трудових і соціальних відносин. Крім того, часто в "копанках" працюють неповнолітні. І, якщо хтось захоче копнути глибше дану проблему, то у представника президента з прав дитини Юрія Павленка додасться роботи", - вважає експерт.
Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець у розвитку незаконного вугільного сектору бачить загрозу енергобезпеці країни. За його словами, вугілля копанок часто реалізується від імені видобутого на держшахтах. "Це вигідно, адже витрати на видобуток вугілля в копанці складають 50 дол. за тонну, а ціна реалізації - 100 дол. Тоді як видобуте у держшахті вугілля іноді має собівартість в рази вищу, ніж вартість реалізації. Витрати державних шахт можуть становити як 300 дол., так і 500 за тонну. А різницю між витратами і вартістю компенсує держава. Ця схема відпрацьована і зав'язана на владі", - заявив Михайло Волинець.
Нагадаємо, 7 лютого журналісти інтернет-видання "Донбасс.UA" побували в м. Сніжному на нібито закритій копанці. Журналісти хотіли перевірити, чи відповідають дійсності заяви влади, що всі "копанки" в окрузі закриті. Але навіть побіжний огляд показав, що видобуток тут ведеться майже в промислових масштабах. Нелегальні шахтарі отримують по 100 грн за тонну вугілля. Після того, як журналісти покинули "копанки", їх почав переслідувати білий "Лексус" господаря копанки, такого собі Романа З., який супроводжував журналістів до самого міськвідділу міліції і намагався домовитися з журналістами. !zn
Читайте також:
Американцям показали рабську працю на "копанках"
"Копанки" - це потужний удар під дих українському вуглепрому, - профспілка
Затягування підписання енергобалансу України на 2013 рік загрожує збитками у вугільній галузі
Донецький губернатор поскаржився на деградацію шахтарських селищ