Голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький заявляє про "повну деградацію" покинутих шахтарських селищ у регіоні. Він зазначив, що йому відомо про масове розповсюдження копанок - нелегальних місць видобутку вугілля у містах Сніжне, Торез, у Шахтарському районі, де знаходиться багато закритих, непрацюючих шахт і занедбаних вугільних виробок.
"Знаю про ситуацію у Сніжному, де прямо у дворах там купують ділянки і всередині ведуть видобуток. Скажу чесно: на жаль, доводиться погодитися з тим, що десь є дійсно повна деградація цих покинутих шахтарських селищ. І нам необхідно цю проблему визнати і думати про те, яким чином там все-таки замістити, - зазначив Шишацький. - Тому що, на жаль, ось такі приватні копанки - їх і оформляти немає ніякого сенсу і можливості. Але для деяких людей ці копанки просто джерело виживання".
На думку Шишацького, "і Сніжне, Торез, і Шахтарський район залишаються зоною екологічного та іншого лиха". Він повідомив, що в ОДА буде запланована поїздка губернатора, але з конкретними пропозиціями, для поліпшення ситуації, у тому числі і з коштами, які ми можемо з субвенції соцекономрозвитку області направити на ці райони, на ті ж погані дороги, водопостачання тощо, де є цілий клубок проблем.
Оцінюючи роботу місцевої влади, зокрема, діяльність мера Сніжного у питанні нелегального видобутку вугілля, Шишацький заявив, що керівник міста тут, звичайно, пасивний. "Дещо пасивна позиція місцевої влади, в тому числі і мера Сніжного", - сказав губернатор.
Щодо думки місцевих жителів про те, що керівники міста і місцеві правоохоронні органи самі зацікавлені в існуванні копанок як джерел їхнього доходу, Шишацький відзначив: "Чесно сказати, я приходжу до думки, що найчастіше, напевно, простіше людину замінити, аніж змінити. Тож будемо думати над цим питанням". !zn
Читайте також:
У Партії регіонів пояснили, чому Донбасу з держбюджету виділили найбільше коштів
Україну звинуватили у продажу Ірану вугілля за "сірими схемами" в обхід санкцій ЄС і США