"Копанки" - це потужний удар під дих українському вуглепрому, - профспілка

Поділитися
Робота "копанок" вибиває українську вугільну галузь з балансу, оскільки проблема зайвого вугілля на ринку виникла через нелегальний вуглевидобуток, який за різними оцінками дає 6 млн т.

Збільшення нелегального видобутку вугілля в Україні завдає серйозної шкоди вугільній промисловості. Таку оцінку поточної ситуації у вітчизняній вугільній галузі дав Валерій Мамченко, заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України (ППВП).

"Копанки" - це потужний удар під дих українському вуглепрому. Там немає ніякого захисту, це авантюрна робота, яка може закінчитися дуже погано", - зазначив він.

За його словами, саме робота "копанок" вибиває українську вугільну галузь з балансу, оскільки проблема зайвого вугілля на ринку виникла через нелегальний вуглевидобуток, який за різними оцінками дає 6 млн т.

Валерій Мамченко також вказує, що власники "копанок" використовують різні схеми легалізації та продажу вугілля, наприклад, через держшахти, самі домовляються з ТЕС, везуть на експорт. Так, приблизно 1 млн т вугілля йде на експорт, а ще 4,8 млн т нелегального вугілля йде на державні ТЕС і ТЕЦ.

Звичайно, як вважає експерт, активізація "копанок" призведе до того, що працюючі легальні шахти підуть на скорочення персоналу, оскільки вони не зможуть продавати вугілля, бо є більш дешева продукція "копанок".

Заступник голови ПРВП також вважає, що зараз українська енергетика вражена кризою, оскільки уряд не затверджує баланс видобутку і споживання вугілля. "Шахтарі не знають, скільки необхідно в цьому році видобути вугілля, енергетики не знають, скільки потрібно закупити вугілля", - підкреслює він.

Зараз ситуація така: видобуток вугілля випереджає обсяги вироблення електроенергії, які впали через кризу, а енергетика не встигає споживати все видобуте вугілля.

При цьому, економічна ситуація в Україні і у світі погіршується. "А ми, вугільники, стоїмо в самому кінці виробничого ланцюжка. Звичайно, що падіння ринків і попиту найсильніше відображається на нас", - говорить Валерій Мамченко.

За його словами, у 2013 році профіцит вугілля може скласти близько 6 млн т, що відповідає обсягам виробництва на "копанках". Разом з відсутністю енергобалансу ситуація у вуглепромі дуже схожа на кризовий 2009 рік. !zn

Читайте також:

Затягування підписання енергобалансу України на 2013 рік загрожує збитками вугільній галузі

Донецький губернатор поскаржився на деградацію шахтарських селищ

На шахтах із глибоким заляганням вугілля вигідніше видобувати не вугілля, а шахтний метан - глава "Укркоксу"

Україну звинуватили у продажу Ірану вугілля за "сірими схемами" в обхід санкцій ЄС і США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі