"Мережі лабораторій необхідно розвивати. Але, на жаль, в країні не ті можливості, щоб дозволити будувати їх в кожній області. Тому, є сенс створити регіональні лабораторії, наприклад, в Києві, в Харкові, у Львові, в Одесі. Обладнати їх повністю тим, що необхідно",- сказав він на прес-конференції в Києві в середу.
У свою чергу інфекціоніст Вадим Арістов зазначив, що система протиепідемічного захисту в Україні в поганому стані, а Державна санепідемслужба закрита. А під час пандемії або епідемії необхідні чіткі централізовані дії, але зараз всі експерти знаходяться під різними відомствами, в кожному регіоні свої особливості, а створений замість санепідемслужби Центр громадського здоров'я тільки розширюється.
Експерт також додав, що уряду слід більше уваги звертати на рекомендації національних експертів.
"Нація повинна розуміти, що є партнери надурядові як ВООЗ, а є місцева підготовка національна і вона повинна бути на найвищому рівні. У США, наприклад CDC, вже два тижні тому заявила, що розглядає коронавірус як пандемію, яка вже почалася",- сказав інфекціоніст.
Раніше в МОЗ підтвердили наявність дефіциту масок і індивідуальних засобів захисту в аптеках, попит на які зріс в останні дні в 15 разів. При цьому в Україні офіційно не зареєстрували жодного випадку захворювання на коронавірус, однак трьох осіб перевіряють на можливу наявність коронавірусу.
Також за даними ZN.UA українські вчені створили тест-системи для виявлення коронавірусу.
За даними на ранок, 12 лютого, кількість загиблих в Китаї через епідемію коронавірусу зросла до 1110 по всій країні. У провінції Хубей повідомили про 94 нових випадків смерті.