Останнім часом попит на медичні маски зріс у 15 разів, тому аптечні мережі і постачальники не в змозі забезпечити такий попит повною мірою.
"Попит на маски у зв'язку з новими інфоприводами про коронавірус зріс в 15 разів. Ми зверталися до постачальників, але у них маски теж закінчилися. Жоден постачальник не може забезпечити такий попит. Справа в тому, що більшість масок поставляється з Китаю, на це потрібно багато часу", - цитує слова директора аптечної мережі "Аптека доброго дня" Андрія Паніматченка Інтерфакс-Україна.
У зв'язку з цим МОЗ доручило створити місячний і тримісячний запас засобів індивідуального захисту. Також МОЗ складе план придбання додаткового обладнання на випадок необхідності. Це респіратори, костюми біологічного захисту, апарати для штучної вентиляції легень та інше обладнання.
Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я попередила про те, що захисних засобів і масок у світі вистачить на півроку. ВООЗ також зазначає, що ціни на маски часто завищені в 100 разів і використовуються не за призначенням.
За даними ZN.UA, українські вчені менш ніж за три тижні створили вітчизняний тест для виявлення коронавірусу. Станом на ранок, 12 лютого, кількість загиблих в Китаї через епідемію коронавірусу зросла до 1110 по всій країні. У провінції Хубей повідомили про 94 нових випадків смерті.