Українці стрімко втрачають віру у свою здатність впливати на владу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ZN.UA
Все менше людей вірять в ефективність мітингів і демонстрацій як способу впливати на прийняття рішень. При цьому все більше надій покладаються на громадські організації.

На сьогоднішній день 41% населення України вважає, що пересічний громадянин ніяк не може вплинути на рішення влади. Про це свідчать результати дослідження активності українських громадян, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова.

Як розповіла DT.UA директор "Демократичних ініціатив" Ірина Бекешкіна, переконаність людей у своїй нездатності вплинути на владу зростає: в опитуванні 2007 р. таких було 28%.

З існуючих конкретних механізмів, які дають змогу пересічним громадянам впливати на прийняття певних владних рішень, на перших місцях опинилися вибори президента (так вважають 37% громадян) і вибори у Верховну Раду (30%).

"Це дуже важливе питання. Практично люди, і то лише третина з них, бачать лише два механізми - вибори президента та парламентські. У 2007 р. було три пріоритети - крім названих, ще мітинги і демонстрації, на ефективність яких розраховував 21% населення. Зараз надій на них стало значно менше - 15%", - підкреслила соціолог.

Участь у діяльності політичних партій вважають дієвим 7% респондентів, в громадських організаціях - 9%, звернення до депутатів Верховної Ради або до заходів і депутатам місцевих рад - по 7%. Судові позови до органів влади здобули популярність у 5% громадян.

Ірина Бекешкіна також зазначила, що люди не бачать можливості самим впливати на владу і, можливо, з цим пов'язана зростаюча надія на громадські організації.

"Нагадаю, що громадським організаціям в цілому довіряють 38% населення. Немає жодного політика і державного інституту, яким довіряли б так само. У травні нинішнього року довіра до громадських організацій вперше перевищила недовіру. Росте воно і до медіа. Падає - до державних інститутів. Це пов'язані речі. Громадським організаціям потрібно не губитися і "підбирати" людей, які розраховують на них", - додала вона.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Ірини Кириченко з Іриною Бекешкіною. !zn

Читайте також:

За два роки кількість прихильників незалежності України зросла в півтора рази

Більшість українців вважають, що ситуація в країні за останні два роки сильно погіршилася

Некомпетентність уряду хвилює українців в 1,5 рази більше, ніж півроку тому

Половина українців очікуює появи нових політичних лідерів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі