Українці назвали, від кого в першу чергу залежить врегулювання в Донбасі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українці назвали, від кого в першу чергу залежить врегулювання в Донбасі © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Більшість українців поклали першорядну відповідальність за врегулювання ситуації в Донбасі на українську владу.

Володимир Зеленський та його команда так часто обіцяли принести мир в Україну і закінчити війну, що українці (особливо жіноча половина) їм повірили і в більшості своїй - 81% (!) - поклали першорядну відповідальність за врегулювання ситуації в Донбасі саме на українську владу: президента, уряд і Верховну Раду, пише оглядач ZN.UA Тетяна Силіна у статті "Щоб у нас все було і нам за це нічого не було" для ZN.UA.

"За результатами жовтневого опитування, проведеного на непідконтрольних територіях, лише 1,7% респондентів вважають дуже ймовірним той факт, що Зеленський принесе мир у регіон; думають, що це ймовірно,12,5% жителів ОРДЛО)", - пише журналістка.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

Наголошується, що респондентам, які відповідали, від кого в першу чергу залежить врегулювання ситуації в Донбасі, можна було вибрати три варіанти відповіді, але при цьому лише 57% з них відзначили, що вирішення конфлікту залежить від Росії (її влади). 35% наших співгромадян (особливо на Заході країни) вірять у міць і бойовий дух Збройних сил України, вважаючи, що насамперед врегулювання на Сході країни залежить від ЗСУ.

"У власні можливості українці вірять не дуже: трохи більше п'ятої частини респондентів (22%) відзначили населення України як рушійну силу врегулювання (удвічі менше - 11% - вказали населення тимчасово непідконтрольних територій). Чверть респондентів покладає сподівання на Європейський Союз, п'ята частина - на Сполучені Штати, а ось миротворчий потенціал "нормандської четвірки" (як і НАТО) оцінили тільки 16% опитаних. У першочергову залежність врегулювання в Донбасі від влади "ДНР/ЛНР" вірять 15% респондентів (правда, на Сході й Півдні таких трохи більше - 25 і 21%, відповідно)", - йдеться в матеріалі.

Детальніше про те, як українське суспільство бачить повернення Донбасу, читайте в статті Тетяни Силіної для ZN.UA "Щоб у нас все було і нам за це нічого не було".

Дослідження "Оцінка соціально-політичних настроїв населення України - лютий 2020" підтверджує суперечливість переконань громадян України щодо Донбасу.

Соціологічне опитування було проведене компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього 13–23 лютого 2020 року. Частиною цього проєкту, який охоплює всю Україну (крім окупованих територій Донецької та Луганської областей і АР Крим), була, зокрема, й оцінка деяких аспектів встановлення миру в Донбасі. Опитування проводилося face-to-face за структурованою анкетою на планшеті на базі додатку "Лемур" у домогосподарствах респондентів. Вибірка становила 2410 осіб і представляє доросле населення України (18 років і старші). Статистична погрішність не перевищує 2,05%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі