Українці мають сумніви щодо реальної незалежності країни

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Через 22 роки після здобуття незалежності менше 40% громадян вважають, що Україна є дійсно незалежною державою.

Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався найближчим часом, більшість громадян (56,0%) підтримали б незалежність. Проти проголосувало б 20,7%, ще 11,4% не брали б участі у референдумі, а 11,8% важко відповісти. Про це свідчать дані соцопитування Центру Разумкова.

Тим часом частка тих, хто позитивно відповів на питання, чи є Україна дійсно незалежною державою, менша, ніж частка тих, хто відповідає негативно (відповідно 38,8% і 47,2%).

Відносна більшість опитаних вважає, що їхня родина більше втратила від здобуття Україною незалежності (41,0%), тоді як лише 23,8% вважають, що їхня родина більше виграла.

Оцінюючи, якою мірою сучасне українське суспільство є справедливим за шкалою від 0 ("вкрай несправедливий") до 10 "повністю справедливе", респонденти дають середню оцінку 4,0, тоді як середня оцінка справедливості суспільства в СРСР - 6,2. Усього за цією шкалою 49,8% опитаних вище оцінюють рівень справедливості радянського суспільства, і лише 16,6% - українського (10,3% оцінюють рівень справедливості сучасного українського і радянського товариств однаково).

Більшість громадян України (61,0%) вважають День Незалежності святом (15,2% опитаних відповіли, що День Незалежності для них - "дійсно велике свято", 45,8% - "звичайне свято, як і інші офіційні свята"). 36,5% не вважають День Незалежності святом (30,4% дають відповідь, що для них це "не свято, а звичайний вихідний день", 6,1% - що взагалі "цей день повинен бути робочим").

Переважна більшість опитаних (80-90%) висловили позитивне ставлення до атрибутів державності України - прапор, герб, гімн, державну мову (українська) і грошову одиницю (гривню).

Дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 18 по 24 липня 2013 року. Опитано 2011 респондентів старше 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірку опитування побудовано як багатоступеневу, випадкову із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснено у 132 населених пунктах (із них 79 міських та 52 сільських). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. !zn

Читайте також:

Серед російськомовних підтримка незалежності України вдвічі менше, ніж в цілому по країні

В Україні зросла кількість громадян, готових битися за країну зі зброєю в руках

В Україні 80% громадян вважають себе патріотами

Етнічні росіяни вдвічі менше підтримують незалежність України, ніж українці

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі