Підтримка незалежності України істотно залежить від регіону проживання, освіти, матеріального стану та етнічної самоідентифікації. Про це свідчать дані соцопитування, який провели Український інститут соціальних досліджень ім. О.Яременка спільно з Центром "Соціальний моніторинг".
Як повідомила в інтерв'ю DT.UA голова правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва, в ході соцопитування ставилося запитання про те, до якої національності зараховують себе респонденти. За самоідентифікацією різниця в підтримці незалежності між українцями і росіянами вийшла досить великою, фактично вдвічі: з тих, хто зараховує себе до українців, за незалежність проголосували б 66%, з тих, хто зараховують себе до росіян, - 32%.
"Найбільші відмінності спостерігаються по регіонах опитування, і вони не просто статистично значущі, а свідчать про абсолютно різні політичні орієнтації частин суспільства. За незалежність у Києві виступають 89% жителів, у Західному регіоні - 87%, що в порівнянні з середнім показником 61% значно вище. У Північному регіоні незалежність відстоює 81%. В АР Крим за незалежність країни виступає 31%, на Сході - 42%, на Півдні - 52%, у Центрі - 62%. Різниця між показниками Києва та Криму - майже триразова! І, відповідно, серед тих, хто не підтримав би незалежність, різниця ще більша: у Києві не підтримали б її всього 2%, на Заході - 4%, а в Криму - 36%. Фактично це ставлення до держави Україна, і воно дуже різне", - зазначила Балакірєва.
Крім того, дослідження виявило пряму залежність підтримки незалежності з рівнем освіти і матеріального положення: чим вищий рівень освіти, тим вища в людей готовність підтримати незалежність України. Серед тих, хто має вищу освіту, але і вчений ступінь, показник такої підтримки - 86%. Щодо матеріального становища людей, залежність тут - так само пропорційна, як і за рівнем освіти: чим вище у людей матеріальне становище, тим більшою мірою вони підтримують незалежність.
"Висновок очевидний: чим комфортніше живеться людям в країні, тим більшою мірою вони готові підтримати країну як таку, а також формування держави", - зазначила соціолог.
Дослідження проводили Український інститут соціальних досліджень ім. О.Яременка спільно з Центром "Соціальний моніторинг". Всього було опитано 2008 респондентів, що мешкають в усіх областях України, включаючи м.Київ та АР Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.
Докладніше читайте в матеріалі Ірина Кириченко "Віч-на-віч з незалежністю" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Почуття незалежності в українцях прокидається через Тузлу, Чечні, Грузії
Незалежність України підтримує абсолютна більшість громадян у всіх регіонах
З атрибутів незалежності українці найбільше поважають державну мову, найменше - гривню
У Криму прихильників незалежності України більше, ніж на Сході країни