Україна — вже третій об'єкт новітньої російської військової агресії — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кремль вирішує зовнішньополітичні і внутрішньополітичні завдання, найбільш важливими з яких є зміцнення сфери впливу Росії та консолідація суспільства навколо ідеї російської наддержавності.

Україна - вже третій, після Молдови і Грузії, об'єкт новітньої російської військової агресії. Порівняльний аналіз участі Росії в розвитку конфліктів на території трьох країн дозволяє говорити про те, що придністровський, південноосетинський, абхазький конфлікти, війна в Грузії, війна на Сході України і окупація Криму є частинами більшого, системного явища російської зовнішньої політики - російського експансіонізму.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олена Снігир, провідний спеціаліст Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка. На її думку, сталість і протяжність експансіоністської політики Росії свідчать про те, що корисний ефект для авторитарного режиму від створення і підтримки конфліктів на територіях сусідніх держав перевершує всі супутні економічні, політичні та репутаційні втрати.

"Кремль вирішує певні зовнішньополітичні і внутрішньополітичні завдання, найбільш важливими з яких є зміцнення сфери впливу Росії та консолідація суспільства навколо ідеї російської наддержавності. Очевидно, насолоджуватися вигодами агресії дозволяє безкарність, яка стала можливою або через безпорадність жертв, або через нерозуміння природи загроз. У випадку України, Молдови і Грузії мають місце обидві причини, - зазначає експерт. - Однак ситуація змінюється, і російський експансіонізм наштовхується на дедалі більший опір. Досвід цих трьох країн може допомогти у спільній боротьбі".

Детальніше про протидію агресивній стратегії Кремля читайте у матеріалі Олени Снігир "Російський експансіонізм у Молдові, Грузії і Україні: паралелі й відмінності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі