"Окупований РФ Донбас залишається повністю закритими для міжнародних гуманітарних місій, натомість, туди, з порушенням українського законодавства, протягом трьох років вдерлося майже 70 так званих "гумконвоїв" РФ", - нагадала вона.
Під час зустрічі сторони також обговорили спільний гуманітарний план розвитку ЄС (Joint Humanitarian - Development Framework), спрямований на реалізацію гуманітарних та інфраструктурних проектів для підтримки населення регіону.
"Гуманітарна і екологічна ситуація в зоні конфлікту залишається складною, переселенці найбільше потребують вирішення питань житла і створення робочих місць, і саме в цих сферах ми потребуємо найбільшої підтримки наших партнерів", - зазначила політик.
За словами голови Представництва ЄС в Україні Х'юга Мінгареллі, спільний план, зокрема, передбачає комплексні заходи для допомоги цивільному населенню, що постраждали по обидва боки від лінії розмежування. При цьому представники ЄС наголосили на необхідності дотримання режиму припинення вогню, бо без сталого миру гуманітарна та екологічна ситуації на сході України залишатимуться складними.
"Плануємо, що у листопаді ми запросимо європейських колег на неформальну парламентську "мінську платформу", аби депутати могли долучитися до обговорення спільного гуманітарного плану ЄС", - резюмувала Геращенко.
Раніше представник у гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську Ірина Геращенко заявляла про те, що екологічна ситуація в Донбасі залишається вкрай небезпечною та вимагає негайної реакції з боку місцевої та центральної влади України та світового співтовариства.
Українська сторона СЦКК також неодноразово повідомляла про те, що російсько-окупаційні війська в Донбасі постійними обстрілами наражають на небезпеку цивільне населення та руйнують інфраструктуру. А їхня відмова від дотримання режиму "тиші" унеможливлює проведення ремонтно-відновлювальних робіт.