Україна в ООН закликає звільнити журналіста Сущенка

Поділитися
Україна в ООН закликає звільнити журналіста Сущенка У день свободи преси ООН нагадали про журналістів-в'язнів Кремля © Mariana Betsa / Twitter
Українець отримав 12 років суворого режиму за сфабрикованим обвинуваченням у "шпигунстві".

Українські дипломати в ООН у межах заходів, присвячених Міжнародному дню свободи преси, нагадали про необхідність звільнення в'язнів Кремля, серед яких є й журналісти.

"У той час, коли спільнота ООН збирається, щоб відсвяткувати Міжнародний день свободи преси, Україна закликає до звільнення українського журналіста Романа Сущенка, який залишається за ґратами в РФ за сфабрикованими обвинуваченнями", - йдеться у повідомленні представництва України при ООН на сторінці в Twitter.

Нагадаємо, у січні Сущенко вперше за два з половиною роки зустрівся з дружиною і донькою на тривалому побаченні. 8 лютого в колонії у політв'язня побував громадський захисник Марк Фейгін - він передав привітання від близьких, колег і друзів: Роману Сущенку виповнилося 50 років.

Як повідомлялося, 4 червня 2018 року Московський міський суд, ґрунтуючись на сфабрикованих обвинуваченнях у шпигунстві, засудив українського журналіста Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму.

12 вересня Верховний суд РФ відхилив клопотання захисту про скасування незаконного вироку, винесеного судом першої інстанції. Засідання суду тривало 10 хвилин. 7 листопада Сущенка етапували до виправної колонії №11 у Кіровській області.

МЗС України висловило протест у зв'язку з рішенням російського суду і наголосило на необхідності звільнення політв'язня. За словами адвоката Марка Фейгіна, Сущенко готовий написати прохання про помилування на ім'я президента РФ Володимира Путіна, щоб домогтися звільнення з російської в'язниці.

ФСБ затримала Сущенка в Москві в жовтні 2016 року, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватила Сущенка в збиранні інформації про російське вторгнення в Україну. Журналіст провину не визнав.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі