"Вимагаємо негайно скасувати незаконний вирок у справі журналіста Романа Сущенка та забезпечити його звільнення й повернення в Україну. Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції посилити політичний та економічний тиск на Російську Федерацію з метою звільнення та повернення в Україну Романа Сущенка та інших громадян України, які стали заручниками сучасної політики Кремля в умовах триваючої агресії проти України", - йдеться в заяві.
Окрім того МЗС висловило рішучий протест у зв'язку з рішенням Верховного суду Росії залишити без змін вирок громадянину України, журналісту Роману Сущенку, яким українця засуджено до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму за сфальсифікованими звинуваченнями у шпигунстві.
"Коротка тривалість засідання Верховного суду та проведення слухання в закритому режимі без допуску українських та іноземних дипломатів і представників ЗМІ у черговий раз засвідчили замовний характер сфальсифікованої проти Романа Сущенка справи, а також бажання російської сторони приховати від світової спільноти фактичну контрольованість Кремлем російської судової системи", - додали в МЗС.
У жовтні 2016 року ФСБ затримала в Москві Романа Сущенка, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватила Сущенка у зборі інформації щодо російського вторгнення до України. Під час досудового розслідування і судового розгляду справи він провину не визнав.
У червні 2018 року Московський міський суд, ґрунтуючись на сфабрикованих звинуваченнях у шпигунстві, засудив українського журналіста Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. У МЗС України висловили протест і назвали справу політично мотивованою.
Сьогодні ж, 12 вересня, Верховний суд Росії відхилив апеляцію захисту та визнав законним вирок Московського міського суду у сфабрикованій справі проти Романа Сущенка.