Україна у 2014 році стала лідером серед країн світу за кількістю викрадених і заарештованих журналістів. За останній рік в Україні було почищено 33 журналіста: в основному на Майдані, на сході України, де тривають бойові дії, і в Криму, сказано у звіті організації "Репортери без кордонів".
Друге місце за викрадань посідає Лівія - 29 викрадених журналістів, третє - Сирія, де в цьому році було викрадено 27 представників ЗМІ.
Також Україна очолила список країн, в яких було заарештовано найбільша кількість працівників медіа - 47 осіб. На другому місці Єгипет - 46, на третьому Сирія - 45.
Крім цього, Україна опинилася на третьому місці за кількістю вбитих журналістів - шість чоловік. На першому місці Сирія - 15 убитих, на другому Палестина - 7.
Добнасс також увійшов до списку найбільш небезпечних для працівників ЗМІ місць на планеті спільно з Ісламською державою, східної Лівією, Белуджистаном (провінція Пакистану) і Антиокией (Колумбія).
"Окуповані частини Донецької і Луганської областей стали вкрай небезпечними після початку збройного конфлікту в квітні 2014 року. З травня по серпень там було вбито шість журналістів. Зараз бої стали менш інтенсивним, і захоплення заручників і довільні арешти носять менш систематичний характер. Тим не менш, багато контрольно-пропускні пункти і патрулі все ще небезпечні для пересування журналістів. До журналістів відносяться з підозрою, чинять тиск та залякують. Найбільш уразливими є місцеві журналісти: їм погрожують, вони піддаються цензурі, а їх офіси розграбовані", - сказано в звіті "Репортерів без кордонів".
Згідно комітет захисту журналістів, за останні 10 років в світі було вбито 370 журналістів.
У 2013 році Україна була визнана одним з найгірших місць для журналістів.