У Туреччині розпочався "медіа-переворот" - заарештовано більше двох десятків журналістів

Доповнено
Поділитися
У Туреччині розпочався "медіа-переворот" - заарештовано більше двох десятків журналістів У Туреччині тривають арешти представників ЗМІ © cihan.com
Їх звинувачують у спробі державного перевороту.

Турецька поліція заарештувала понад 20 журналістів, менеджерів та інших представників місцевих ЗМІ, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

В Стамбулі і ще 12 городахв офісах телекомпанії та газети, пов'язаної з опозиційним проповідником Фетхуллахом Гюлен, пройшли обшуки.

Серед затриманих виявилися глава медіагрупи Samanyolu Хідаєта Караджа і головний редактор газети Zaman Екрем Думанли. Їх затримали за підозрою в створенні незаконній організації і спробі захопити владу в країні.

Поліція змогла затримати Думанли лише з другої спроби, пише новинний портал Сihan. Правоохоронці спочатку прийшли рано вранці, але після тривалих суперечок з адвокатами видання, поліцейські були змушені покинути редакцію через брак належного ордера на арешт.

Як пише 9tv.co.il, вранці у редакцкию прибули поліцейські з спеціального підрозділу по боротьбі з терором. Проте вони були змушені були відступити через протест читачів, які зібралися біля будівлі редакції. Протестуючі викрикували "Пресу не можна змусити мовчати!".

cihan.com

cihan.com

Як зазначають місцеві ЗМІ, 11 грудня якийсь користувач Twitter відомий під псевдонімом Фуат Авні повідомив, що починаючи з 12 грудня в рамках широкомасштабної операції уряду будуть затримані 400 осіб, у тому числі 150 журналістів. Уряд нібито планує помститися за великий корупційний скандал "Великий хабар", що вибухнув рік тому. Його фігурантами виявилося багато державних чиновників і лояльних до уряду бізнесменів.

Повідомлення Авні зібрало у будівлю газети
Zaman кілька тисяч людей, ще до 100 тис. осіб зібралася біля Палацу правосуддя. Пізніше Думанли вийшов до присутніх у редакції і прокоментував публікацію Фуата Авні.

"Звичайно, ми не знаємо, правда це чи ні. Сподіваюся, що ні. Це насторожує. Адже якщо це правда - такого собі не дозволяла навіть військова хунта, що прийшла до влади в результаті військового перевороту 12 вересня 1980 року. Навіть тоді нікому в голову не приходило заарештовувати 150 журналістів. Я сумніваюся в здоровому глузді того, хто придумав заарештовувати журналістів з таких газет, як
Zaman, Today'sZaman, Bug-nTV, Bug-n, Samanyolu, Taraf. Опісля почнуть тиснути на газету Sözcü. Це якесь божевілля. Сподіваюся, що в моїй країні немає нікого, хто міг би навіть подумати про таке божевілля. Але якщо це правда, то Туреччину чекають дуже важкі дні. Тому я просто не хочу в це вірити", - заявив він.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган і Фетхуллах Гюлен є політичними противниками. На думку спостерігачів, влада намагається змусити замовкнути прихильників опального священнослужителя, зазначає Бі-бі-сі.

У минулому році Ердоган, відповідаючи на обвинувачення у корупції на свою адресу, заявив, що частина змови, організованої прихильниками Гюлена.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі