Комітет захисту журналістів представив доповідь "Дорога до справедливості: розриваємо порочне коло безкарності у вбивствах журналістів", де стверджується, що уряд так і не здійснив цілеспрямованих заходів по зменшенню насильства щодо журналістів, пише The Guardian.
За останні 10 років у зв'язку з професійною діяльністю було вбито 370 журналістів. Більшість з них займалися висвітленням таких тем, як корупція, війни, злочинність, захист прав людини. 90% вбивць досі залишаються безкарними.
"Дуже важливо, щоб уряди різних країн і ООН надали підтримку в боротьбі з цим порочним колом безкарності", - заявила Елізабет Уитчел, яка є одним з авторів доповіді. Також вона зазначила, що нерозкриті вбивства журналістів, що прагнули донести інформацію до суспільства, є великою загрозою для свободи преси.
"Я прошу всіх нас, членів журналістської та правозахисної спільнот, знайти в собі мужність і піднятися на боротьбу за загальну справу - в пам'ять про наших колег, убитих при виконанні професійного обов'язку", - написала у доповіді дружина загиблого в Україні журналіста Георгія Гонгадзе, журналістка і активістка Мирослава Гонгадзе.
Найбільш небезпечними для журналістів країнами, згідно з доповіддю, є Ірак, Сомалі, Філіппіни, Мексика, Росія і Сирія. Разом з тим ситуація зі свободою слова помітно поліпшується в Колумбії і Бразилії.
Комітет захисту журналістів закликав лідерів держав публічно засудити всі акти насильства щодо журналістів.