Україна повинна запустити ВАКС до кінця червня 2019 року - меморандум з МВФ

Поділитися
Україна повинна запустити ВАКС до кінця червня 2019 року - меморандум з МВФ Україна зобов'язалася забезпечити прозорість відбору суддів у ВАКС © STATUS QUO
Також Україна зобов'язалася до кінця липня провести аудит НАБУ і змінити форму електронних декларацій.

Україна зобов'язалася запустити роботу Вищого антикорупційного суду до кінця червня 2019 року, а також забезпечити прозорий відбір кандидатів на посади суддів. Також до липня наступного року Україна повинна провести аудит Національного антикорупційного бюро, йдеться в меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Ми очікуємо, що ВАКС розпочне свою діяльність до кінця червня 2019 року, і ми забезпечимо відповідні ресурси для його роботи, включаючи кадрове та інформаційне забезпечення, безпеки будівель і персоналу, а також те, що всі корупційні виробництва, що підпадають під юрисдикцію ВАКС, будуть передані з інших судів, у відповідності з законом", - йдеться в меморандумі.

У документі також йдеться про те, що Україна забезпечить прозорий процес добору суддів у Вищий антикорупційний суд. При цьому до кінця квітня наступного року після номінації кандидатів Вищою радою правосуддя, мінімум 35 суддів призначать у ВАКС.

Також у меморандумі зазначено, що зовнішній аудит НАБУ проведе група експертів з міжнародним досвідом, а технічне завдання для аудиту розроблять спільно з фахівцями МВФ, які будуть консультувати українську сторону. Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити аудиторів Нацагентства достатніми ресурсами для завершення аудиту.

"Згідно з цими рамками, звіт про аудит буде остаточно завершено до кінця липня 2019 і доданий до наступного звіту НАБУ (структурний маяк)", - йдеться в меморандумі.

Разом з тим до кінця червня наступного року Верхоная Рада повинна прийняти законодавчі акти щодо посилення повноважень НАБУ, включаючи дозвіл на негласні дії, зняття інформації з каналів зв'язку, доступ до комп'ютерних систем і т. д.

Згідно з меморандумом, Національне агентство з питань запобігання корупції до кінця грудня 2018 року беспечит НАБУ прямим та безпечним електронним доступом декларації всіх осіб, які підпадають під підслідність Нацагентства.

Крім того, НАЗК має змінити форму електронної декларації для полегшення ідентифікації за допомогою критеріїв забезпечення онлайн-пошуку і публікації року та місяця народження політично значущих осіб.

Також в меморандумі з МВФ зазначено, що Мін'юст повинен підготувати дослідження з юридичних і практичних кроків, які необхідні для передачі НАБУ відповідальності за перевірку е-декларацій майна осіб, які перебувають у підслідності Нацбюро.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні та в цілому підтримали 315 народних депутатів.

За місяць у закон про ВАКС внесли поправку про розгляд апеляцій у справах про корупційні злочини. Згідно з новою нормою, усі справи, що у підслідності НАБУ, після початку роботи антикорупційного суду передаються до ВАКС. Справи першої інстанції передаються у першу інстанцію, а апеляційні скарги – в апеляційну палату.

Детальніше про проблеми зі створенням Антикорупційного суду читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Диявол у деталях" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі