За даними рейтингу, рівень миролюбності покращився у 71 країні світу, при цьому ситуація з ним погіршилася в 92 державах.
Росія при цьому опинилася на 154 місці: між Суданом (153) і Центральноафриканською Республікою (155). Таким чином, РФ опустилася в рейтингу на три позиції (зі 151 місця).
Вона також входить до п'ятірки країн із найбільшим рівнем мілітаризації (разом з Ізраїлем, КНДР, Сирією та США). У підрейтингу рівня мілітаризації Україна поліпшила позиції, та опустилася з 12 на 24 місце.
Найменш мирною країною залишається Сирія - вона на 163 місці, а також Афганістан (162), Південний Судан (161) та Ірак (160). Крім того, до десятки увійшли Сомалі (159), Ємен (158), Лівія (157), Демократична Республіка Конго (156).
Найбільш мирною країною у всьому світі залишається Ісландія. Також до десятки найбільш миролюбних держав увійшли: Нова Зеландія, Португалія, Австрія, Данія, Чехія, Канада, Сінгапур, Японія та Ірландія. Найбільш мирним регіоном залишається Європа.
Рівень безпеки проживання оцінюється за 23 індикаторами. Індекс враховує як внутрішні фактори – наприклад, рівень насильства в країні і злочинність, так і зовнішні – міжнародні відносини країни, витрати на військові потреби і інші параметри.
Нагадаємо, Україна посіла сьоме місце у рейтингу найбільш нещасних країн, складеним агентством Bloomberg на базі показників інфляції і безробіття. Показники нашої країни у рейтингу 2018 року покращилися – у 2017 році вона посідала п'яте місце у списку найбільш нещасних країн.