З початку епідемії від ускладнень зхворювання померли 708 наших співвітчизників (з них 12 – за минулу добу), одужали – 9 538 (227 – за останню добу). Продовжують лікування 13 426 українців.
"Станом на 9:00 31 травня в Україні 23 672 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 708 летальних, 9 538 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 468 нових випадків", - йдеться в повідомленні на сторінці Міністерства охорони здоров'я у Facebook.
Найбільш складною ситуація залишається у: Чернівецькій (3 349 випадків), Рівненській (1 713), Львівській (1 669), Івано-Франківській (1 402) та Київській (1 573) областях, а також у столиці (2 985).
За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, 30 травня в Україні запустили ІФА-тестування на коронавірус (Імуноферментний аналіз крові). Метод спрямовано на виявлення в крові людини антитіл до COVID-19 і дозволяє дізнатися, чи хворіла вона на коронавірус.
ІФА-тестування використовуватиметься разом із ПЛР-тестами, що застосовуються зараз для підтвердження діагнозу, уточнили в МОЗ.
19 травня набрав сили закон, що передбачає масове тестування українців на коронавірус. Тестування буде обов'язковим для: людей із підозрою на коронавірус, контактних осіб, медиків, поліцейських і нацгвардійців. А також для тих, хто допомагає в проведенні заходів, спрямованих на боротьбу з поширенням інфекції.
Нагадаємо, перший етап послаблень карантинних обмежень розпочався 11 травня. Українцям дозволили відвідувати ринки, перукарні, салони краси, літні майданчики кафе і ресторанів, відкрили парки та дитячі майданчики.
Другий етап ослаблення обмежень стартував 22 травня. Уряд дозволив відновити роботу транспорту і дошкільних закладів, готелів (крім хостелів), проведення спортивних змагань без глядачів і релігійних служб. Наступні етапи заплановані на 1 та 10 червня.
24 квітня уряд оприлюднив п'ятиетапний план виходу України з карантину (діє з 12 березня для профілактики поширення коронавірусу), за два тижні до цього в ZN.UA вийшла стаття Юлії Самаєвої "Розумний карантин", основні тези з якої легко вгадуються в плані Кабміну.
Зараз в Україні діє адаптивний карантин – рішення щодо пом'якшення або посилення обмежень ухвалює місцева влада з огляду на епідситуацію в регіоні.