Україна і Польща посилять співпрацю у сфері протидії будівництву російського газопроводу "Північний потік-2"; відповідна домовленість була досягнута у ході засідання Консультаційного комітету президентів двох країн у Варшаві в п'ятницю, 8 лютого, повідомляє прес-служба президента України.
Зокрема, під час зустрічі обговорювалися питання посилення співпраці у сфері енергетичної безпеки, в тому числі і протидія "Північному потоку-2", а також заходи щодо подальшої протидії російської агресії.
"В контексті непостійного членства у Раді Безпеки ООН були обговорені подальші зусилля з метою консолідації міжнародного співтовариства для надання практичної підтримки у протидії російської агресії та звільнення незаконно утримуваних Росією українських ув'язнених, у тому числі військових моряків, захоплених у полон поблизу Керченської протоки у листопаді 2018 року", – йдеться у повідомленні.
Проект російського "Газпрому" перебуває в центрі міжнародної уваги з тих пір, як п'ять років тому Росія анексувала український Крим. Німеччина намагається посилити підтримку проекту з будівництва газопроводу, пише Reuters.
Адміністрація президента США протидіє російському проекту. Посли США в Німеччині, Данії і ЄС у четвер закликали країни Євросоюзу голосувати проти проекту, пише Deutsche Welle. Адміністрація Трампа неодноразово критикувала угоду між Німеччиною і Росією про будівництво газопроводу "Північний потік-2". У Вашингтоні підкреслювали, що Берлін добровільно ставить себе в залежність від російського газу.
Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" виступає Україна, оскільки це може загрожувати нашої енергетичної безпеки - Росія може закрити транзит газу через Україну.
Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".