Україна і Білорусь попросять у Євросоюзу 17,5 мільйона євро на демаркацію кордону

Поділитися
Україна і Білорусь попросять у Євросоюзу 17,5 мільйона євро на демаркацію кордону Україна і Білорусь попросять у Євросоюзу 17,5 мільйона євро на демаркацію кордону
З урахуванням складнощів щодо окремих ділянок кордону, демаркаційні роботи можуть тривати 5-7 років, із залученням фінансового ресурсу Європейського Союзу.

Україна і Білорусь будуть просити Європейський Союз відновити фінансування проекту демаркації українсько-білоруського кордону розмірі 17,5 млн євро.

Керівник інформаційного департаменту МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що минулого тижня на українсько-білоруському державному кордоні у районі населеного пункту Сеньківка пройшла офіційна церемонія відкриття першого прикордонного знака. Демаркаційні роботи на кордоні почалися 1 жовтня 2013 року. Цьому передувала робота спільної демаркаційної комісії, яка напрацьовувала правову і картографічну базу для винесення лінії українсько-білоруського кордону на місцевості, пише Ліга.net.

За попередніми оцінками експертів, з урахуванням складнощів щодо окремих ділянок кордону, демаркаційні роботи можуть тривати 5-7 років. Для їхнього проведення планується залучити фінансовий ресурс Європейського Союзу. "Україна і Білорусь досягли принципової згоди про спільне ініціювання перед Європейським Союзом розгляду питання про поновлення припиненого в кінці 2012 року проекту щодо підтримки процесу демаркації кордону між Україною і Білоруссю загальним обсягом фінансування 17,5 мільйона євро", - сказав Перебийніс.

Нагадаємо, перший прикордонний знак на українсько-білоруському кордоні встановили 13 листопада поблизу монумента Дружби Народів, який знаходиться неподалік від населеного пункту Сеньківка. Зараз почався заключний етап договірно-правового оформлення кордону між країнами - проведення демаркаційних робіт на місцевості. Позначення лінії кордону на місцевості буде здійснюватися спільною українсько-білоруською демаркаційною комісією.

Демаркаційний договір між Україною і Білоруссю набув чинності 18 червня 2013 року.

14 березня 2013 р. у Луцьку за дорученнями урядів України, Республіки Білорусь і Республіки Польща керівники прикордонних відомств Микола Литвин, Олександр Боєчко і Домінік Трач підписали угоду про точку стику державних кордонів. Тоді було завершено роботу з позначення лінії українсько-польського державного кордону на місцевості і одночасно дано старт такій роботі на українсько-білоруському кордоні.

Договір між Україною та Білоруссю про державний кордон набув чинності 18 червня 2013 р. Спільною українсько-білоруською демаркаційною комісією було підготовлено необхідні документи і досягнуто домовленості про встановлення першого прикордонного знаку на стику державних кордонів України, Білорусії та Росії.

Встановлення такого демаркаційного знаку важливе у контексті лібералізації візового режиму з ЄС, тим більше, що протяжність спільного кордону України та Білорусії становить більше 1084,2 кілометра. Що стосується часових рамок проведення демаркаційних робіт на місці, то у зовнішньополітичному відомстві не взялися їх прогнозувати. Також повідомляли, що демаркація українсько-білоруського кордону може зайняти тривалий час через складні природні умови і слабку дорожню мережу.

У зв'язку з завершенням фінансування держпрограми з облаштування та реконструкції держкордону до 2015 року, МЗС звернулося до керівництва держави з пропозицією розробити і прийняти новий документ з питань завершення договірно-правового оформлення держкордону України на період до 2018 року. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі