В Україні вже готується національний план адаптації до змін клімату, причому цей план буде стосуватися всіх галузей економіки: сільського господарства, енергетики і охорони здоров'я. До його підготовки залучено провідні науково-дослідні інститути України, повідомив начальник відділу викидів парникових газів Державного агентства екологічних інвестицій України Валентин Шліхта.
Він зазначив, що питання зменшення викидів парникових газів обговорюються на щорічних конференціях Рамкової конвенції ОНН щодо зміни клімату.
"Якщо раніше ми говорили про попередження зміни клімату, то сьогодні світ говорить про те, що ми вже не можемо запобігти змінам клімату, ми говоримо вже про необхідність адаптації", - зазначив він.
За його словами, в Україні сільське господарство після енергетики та промисловості займає третє місце за викидами парникових газів. Щоб їх зменшити, акцентував Шліхта, потрібно використовувати ефективну сільгосптехніку, яка спалює менше паливно-мастильних матеріалів, розвиває переробку сільськогосподарських відходів і біомаси для виробництва енергії.
За даними Шліхти, в Україні річний обсяг викидів парникових газів становить понад 400 млн т в еквіваленті СО2 і за 2011 рік він збільшився на 5% порівняно з 2010 роком. !zn
Читайте також:
Дослідники зафіксували рекорд концентрації вуглекислого газу в атмосфері
Більшість українців вважають, що екологічна ситуація погіршується з кожним роком
Ефект глобального потепління з 1990 по 2011 рік посилився на 30%