Україна готова стати асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень

Поділитися
Україна готова стати асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень Найвідоміший проект ЦЕРН - Великий адронний коллайдер © enigmes.tv
Асоційоване членство в Європейській організації ядерних досліджень дасть Україні можливість брати участь у засіданнях ради ЦЕРН з правом часткового прийняття рішень в галузі наукової політики.

Україна готова підписати угоду з Європейською організацією ядерних досліджень (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire - CERN або ЦЕРН) про надання їй статусу асоційованого члена. Офіційну заявку український уряд подав ще в кінці 2011 року, а зараз визначився з кандидатурою уповноваженого на підписання документа.

Як повідомив голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, розроблений проект розпорядження пропонує надати повноваження на укладення угоди з ЦЕРН віце-прем'єру Костянтину Грищенку.

"Таким чином, ми, так би мовити, інформуємо ЦЕРН про готовність України підписати зазначену угоду. У свою чергу керівництво ЦЕРН буде мати підстави просити у ради ЦЕРН повноваження на підписання угоди з Україною", - зазначив він.

Семиноженко підкреслив, що підписання цієї угоди посилить довгострокове партнерство в напрямку консолідації зусиль для подальшого розширення європейського дослідницького простору та реалізації Європейської стратегії з дослідження фізики елементарних частинок.

"Асоційоване членство у ЦЕРН надасть Україні можливість брати участь у засіданнях ради ЦЕРН з правом часткового прийняття рішень у галузі наукової політики", - додав він.

Європейська організація ядерних досліджень (ЦЕРН) є провідною міжурядовою організацією з вивчення фізики високих технологій.

Співпраця України і ЦЕРН здійснюється з 1993 року, без набуття Україною членства або іншого юридичного статусу. Зокрема, українські науковці добре відомі в цій організації завдяки їхній успішної участі в роботі над проектом Великого адронного колайдера.

В кінці 2011 року Кабмін подав офіційну заявку на проходження процедури відповідності критеріям асоційованого члена ЦЕРН.

Наразі вже підготовлено проект міжнародного договору, який має бути укладено від імені України. !zn

Читайте також:

Україна має намір брати участь у створенні колайдера NICA у Росії

Спроби реформувати НАН за російським зразком можуть призвести до загибелі української науки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі