Українців, які повністю довіряють державі лише 2,6% – Світове дослідження цінностей

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українців, які повністю довіряють державі лише 2,6% – Світове дослідження цінностей Фото: ZIK
Результати дослідження важливі для формування державних політик.

Частка респондентів, які повністю довіряють державним інституціям у 2020 році зменшилась до 2,6% проти 4,3% у 2011 р., а частка тих, хто повністю не довіряють їм за цей період зросла з 17,3% до 24%.

Про це йдеться у результатах "Світового дослідження цінностей" сьомої хвилі, яке проводиться за стандартною методологією з 1981 року та спрямоване на вимірювання і відстеження динаміки змін багатьох аспектів соціальних і культурних цінностей, толерантності та довіри.

Проведені опитування засвідчують зростання частки тих, хто вважає, що більшості людей можна довіряти з 23,1% у 2011 році до 30,1% у 2020 році. Поряд з цим дослідники констатують зниження довіри до більшості державних інституцій (суди, уряд, Верховна Рада, освітні заклади, державні установи і служби загалом) - крім Збройних сил та Національної поліції, довіра до яких зросла.

На думку податкового експерта Костянтина Швабія, на ці результати однозначно слід зважати, особливо в ході формування та реалізації державних політик, а податкової й поготів.

"Зниження довіри до держави та її інституцій з боку пересічних громадян, майже автоматично в сфері податків означає збільшення рівня опортуністичної поведінки платників і намагання всіляко, якщо не ухилитись, то хоча б зменшити свої податкові зобов’язання", зазначив Швабрій.

На думку експерта такі результати не можуть не насторожувати, тому важливо створити відносини нової якості між контролюючими органами та платниками податків.

"Звичайно це не може не насторожувати, тому слід всіляко вітати намагання побудувати таку систему взаємовідносин в сфері оподаткування між платниками та контролюючими органами, коли сумлінні платники не будуть помічати впливу останніх на себе, а вся увага буде прикута до тих, хто ухиляється від сплати", - переконаний експерт.

Детальніше про те, як держава могла б покращити податкове адміністрування читайте у матеріалі "Довіряй, але навчись перевіряти!" для ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі