Міністерство фінансів хоче зменшити поріг вартості автомобілів, які обкладаються податком на розкіш. Про це повідомила прес-служба відомства у вівторок, 17 листопада.
Там пояснюють, що в чинній редакції цей транспортний податок передбачає, що його платять власники авто, середня ринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальних заробітних плат. Тобто вартість такого авто залежить від МЗП та не є постійною.
У 2017 році мінімальна зарплата була 3200 грн, тому податок на розкіш стосувався машин від 1,2 млн грн. Але через підвищення МЗП поріг регулярно збільшується.
У січні 2020 року він вже склав 1,77 млн грн, а в 2021 році збільшиться до 2,25 млн грн, тому що мінімалка буде вже 6 тис. грн.
У зв'язку з цим значно знизилася кількість авто, з яких сплачують цей податок - в порівнянні з 2019 роком в 1,5 рази. У Мінфіні кажуть, що це негативно позначилося на місцевих бюджетах, оскільки саме туди йдуть ці гроші.
«Наприклад, за 10 місяців поточного року до бюджетів громад надійшло 183, 4 млн грн, а за цей же період минулого року - 242, 4 млн грн. Таким чином, транспортний податок на розкішні авто втрачає своє фіскальне значення», - йдеться в повідомленні.
Через це відомство пропонує внести зміни до Податкового кодексу і зменшити поріг до 200 мінімалок. Якщо ці зміни приймуть, в 2021 році податок на розкіш платитимуть власники авто вартістю від 1,2 мільйона гривень.
Детальніше про тонкощі бюджетного планування в епоху «шмигаленомікі» читайте в статті Олени Середи "Запит на розкіш і податок на бідність".