Українці визначились, кого вважають найбільш дружніми країнами та дружніми міжнародними інституціями

Інфографіка
Поділитися
Українці визначились, кого вважають найбільш дружніми країнами та дружніми міжнародними інституціями © jorono/pixabay.com
У лідерах країн-партнерів – дві балтійські країни та Велика Британія

Українці вважають найбільш дружніми країнами – Литву, Латвію та Велику Британію. Саме ці країни отримали позитивну оцінку не менше 90% респондентів. Несуттєво менше – Німеччина (89%), Естонія (89%), Канада (88%), США (87%), Франція (86%), Чехія (86%), Польща (86%), Нідерланди (83%), Молдова (81%). Такі дані соціологічного опитування оприлюднили спеціалісти Центру Разумкова.

Високий позитивний рейтинг оцінки інших країн є в українців щодо Японії (74%), Грузії (72%), Ізраїлю (65%), Румунії (64%), Азербайджану (61%), Вірменії (57,5%), Словаччини (56%), Туреччини (55,5%).

Майже навпіл розділились респонденти у оцінці дій однієї з економічно розвинених країн Сходу – Індії. Позитивно оцінює країну 37%, але негативно – 40%.

Серед країн, до яких найгірше ставлення – Росія (95%), Білорусь (87%), Іран (82%), Китай (72,5%), Угорщина (59%).

Негативно оцінює Росію абсолютна більшість жителів України як в західних, так і східних регіонах.

Центр Разумкова

Центр Разумкова

Центр Разумкова

До якої з міжнародних організацій відношення найкраще?

87% українців позитивно ставляться до Європейського союзу, як інституції міжнародного рівня. високий рівень позитивного ставлення до НАТО – 77%. Також є позитивне ставлення до наступних об'єднань та структур глобального рівня – Рада Європи (67%), Міжнародний валютний фонд (62%), ООН (57%), Міжнародний комітет Червоного Хреста (54%), ОБСЄ (48,5%) та МАГАТЕ (45,5%).

Лідером антирейтингу щодо міжнародних інституцій серед українців є СНД – 65% респондентів має негативне відношення до цієї структури.

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 січня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося на територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Є альтернативна оцінка рейтингу країн, які українці вважають дуже дружніми. У цьому переліку за результатами дослідження соціологічної групи “Рейтинг” лідирує США і Велика Британія – 81%, Німеччина – 80%. В цілому дуже дружніми вважають Польщу, Литву і Канаду – 79-80% респондентів. Менше – Францію – 70% і Японію – 55%. Водночас рейтинг Польщі дуже сильно “просів”, хоча і залишається в лідерському списку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі