Українці стали менше використовувати засоби індивідуального захисту від COVID-19 - соцопитування

Інфографіка
Поділитися
Українці стали менше використовувати засоби індивідуального захисту від COVID-19 - соцопитування © hТочка доступу
Часто одягають захисну маску 78% опитаних.

У порівнянні з листопадом минулого року, частота користування засобами індивідуального захисту в Україні дещо впала. Про це свідчать результати опитувань Соціологічної групи "Рейтинг" , проведених протягом 6-8 лютого.

Так, 78% опитаних стверджують, що часто одягають захисну маску, 18% - іноді або рідко, 4% - майже ніколи. 63% часто дезінфікують руки, 28% - іноді або рідко, 8% - майже ніколи. Лише 10% часто використовують захисні рукавиці, 31% - іноді або рідко, 59% - майже ніколи.

 

Для порівняння, в листопаді 2020 року українці були більш обережними. Тоді захисну маску часто використовували 83% опитаних. 14% використовували її іноді або рідко і лише 3% не використали майже ніколи.

Така ж тенденція спостерігається і з дезінфекцією рук. Якщо три місяці тому маску часто використовували 70% респондентів, то зараз ця цифра зменшилася на 7%.

Якщо розглядати динаміку використання захисних рукавичок, то вона, в порівнянні з початком пандемії в країні впала майже в три рази. Якщо в березні 2020 року захисними рукавичками часто користувалися 38% українців, то зараз - 10%

Згідно з опитуваннями, найкраще дотримуються протиепідемічних заходів у Києві. 90% респондентів з Києва відзначили, що часто використовують медичну маску і дезінфікують руки.

Жінки більш обережні в дотриманні протиепідемічних заходів, ніж чоловіки. При цьому найчастіше використовують захисну маску люди у віці від 18 до 29 років, а дезінфікують руки - ті, кому за 60.

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing -Телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі