Бойовики російсько-окупаційних військ напередодні шість разів відкривали вогонь з протитанкових ракетних комплексів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї , порушивши режим припинення вогню, запроваджений 27 липня. Працювали на сході України і ворожі снайпери.
У бік українських позицій поблизу Шумів окупанти стріляли з автоматичних станкових та ручних протитанкових гранатометів, а також стрілецької зброї. А поблизу Водяного – застосували ПТРК.
У передмісті Авдіївки та поблизу Південного ворог гатив з підствольного гранатомета та стрілецької зброї. У районі Авдіївки та Мар’їнки згодом нагадали про себе і снайпери бойовиків.
Вогнем у відповідь Об’єднані сили зупинили зухвалі ворожі дії на обох напрямках, бойових втрат та поранень немає. Про порушення режиму припинення вогню незаконними збройними формуваннями українська сторона СЦКК повідомила представників ОБСЄ.
«Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається стабільною та контрольованою українськими захисниками. Перебуваючи напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні дії противника, підрозділи Об’єднаних сил продовжують виконувати завдання за призначенням», - зазначили у штабі ООС.
Від початку доби 6 грудня по всій лінії розмежування спостерігається тиша.
5 листопада стало відомо, що Україна пропонує, щоб конфлікт в Донбасі було вирішено, а окремі райони Донецької і Луганської областей демілітаризовані вже на початку 2021 року. Це і є основною умовою проведення виборів на території ОРДЛО вже в березні наступного року.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нічого не знає про план дій, однак демілітаризація регіону та передача контролю над кордоном начебто «суперечать Мінським домовленостям».
Віце-прем'єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков припустив, що російське керівництво могло на разі не ознайомитися з новим планом України. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.