Росія може визнати «незалежність» ОРДЛО – українська делегація в Мінську

Поділитися
Росія може визнати «незалежність» ОРДЛО – українська делегація в Мінську © ДАН
На засіданні Радбезу ООН агресор вперше визнав, що конфлікт в Донбасі не «внутрішній» і не «громадянський».

Українська делегація у Тристоронній контактній групі припускає, що Росія може в односторонньому порядку визнати «незалежність» підконтрольних терористичних угруповань «Л-ДНР», що діють на сході України.

Про це свідчить, зокрема, спроба РФ домогтися виступу «представників республік» у Раді Безпеки ООН. Українська сторона заблокувала цю провокацію, однак її цілі можуть бути не тактичними, а стратегічними, припускають делегати.

«РФ намагається легітимізувати свої маріонеткові утворення шляхом залучення їх на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН, та шляхом можливого проведення псевдо-референдуму. (...) Результатом реалізації цього задуму може стати однобічне визнання РФ так званих «ЛНР» та «ДНР» в якості «незалежних республік» або загроза такого визнання», - йдеться у повідомленні делегації у Facebook.

Такі висновки в українські делегації роблять на підставі учорашніх дискусій у Радбезі ООН. Зокрема, російська сторона пропонувала «провести на окупованій частині Донбасу референдум щодо статусу цих територій з дотриманням всіх міжнародних вимог».

А представник РФ Василь Небензя стверджував, що нормандський формат не повинен заміняти собою мінський (імовірно, мався на увазі мінський процес – ред.). Небензя також наголошував на тому, що «нормандських зустрічей, можливо, більше не буде».

Крім того, Небензя визнав, що «конфлікт в Донбасі – це не внутрішній конфлікт в Україні, це – політичний конфлікт між Росією та Україною». Раніше РФ відхрещувалась від агресії проти нашої країни, називаючи себе «стороною спостереження».

Росія також намагалася виступити як «модератор дискусії між української стороною та представниками республік «ДНР» та «ЛНР»», при цьому роль договороспроможного українського парламентера відіграв проросійський політолог Михайло Погребинський.

З огляду на це, українські делегати вважають, що Росія намагатиметься змінити процес врегулювання міжнародного збройного конфлікту в Донбасі з її участю. Зокрема, як «істинне виконання мінських домовленостей» подаватиметься проведення так званого референдуму, результат якого дозволить агресорові визнати «незалежність» ОРДЛО.

У делегації вважають, що агресор зазнав невдачі у спробі тиску на воєнно-політичне керівництво України, тому за рік після нормандського саміту у Парижі вдався до відвертого шантажу міжнародної спільноти та, насамперед, Франції і Німеччини, намагаючись дискредитувати їх роль як активних та послідовних учасників нормандського формату.

«Українська делегація розцінює ці спроби РФ як передостанній крок в бік повного нехтування міжнародним правовим полем та переходу до стану повної ізоляції з боку міжнародної спільноти», - додається у повідомленні.

Українська делегація закликала РФ сприяти проведенню нормандського саміту на найвищому рівні до кінця поточного року як єдиного шляху уникнути міжнародної ізоляції та виконати обов’язки, взяті на себе під час саміту в Парижі та переговорів у інших форматах.

- Вчорашній «захід», який влаштували представники РФ, намагаючись використати Раду Безпеки ООН задля легітимізації ...

Опубликовано Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі. Среда, 2 декабря 2020 г.

Нагадаємо, під час останнього засідання ТКГ Росія вперше підтримала план бойовиків щодо Донбасу.

5 листопада стало відомо, що Україна пропонує, щоб конфлікт в Донбасі було вирішено, а окремі райони Донецької і Луганської областей демілітаризовані вже на початку 2021 року. Це і є основною умовою проведення виборів на території ОРДЛО вже в березні наступного року.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нічого не знає про план дій, однак демілітаризація регіону та передача контролю над кордоном начебто «суперечать Мінським домовленостям».

Віце-прем'єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков припустив, що російське керівництво могло на разі не ознайомитися з новим планом України. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі