Україні пропонують кібердипломатію

Поділитися
Україні пропонують кібердипломатію © Facebook/Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine
Також в дипломатичній службі може з'явитися посада Спеціального представника України

Україна запроваджує окреме поняття в дипломатичну діяльність на рівні закону – кібердипломатію. Відповідні зміни пропонує внести у законодавство, що регулює дипломатичну службу, комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації. Проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України "Про дипломатичну службу" щодо вдосконалення проходження дипломатичної служби”, погоджено комітетом на засіданні.

Що таке кібердипломатія?

У тексті закону міститься тлумачення нового для дипломатичної служби України поняття кібердипломатія. Зокрема законодавці вважають що кібердипломатією є комплекс дій та стратегій спрямованих на просування та захист національних інтересів і реалізацію зовнішньополітичних цілей України в кіберпросторі.  також до поняття кібердипломатії пропонують віднести підтримку дипломатичних зносин з іноземними державами їх об'єднаннями та міжнародними організаціями з питань кібердипломатії.

“Члени Комітету зазначили, що реалізація норм законопроекту сприятиме підвищенню ефективності виконання органами дипломатичної служби покладених на них завдань та функцій, пов'язаних з реалізацією зовнішньої політики України, захистом національних інтересів України у сфері міжнародних відносин, а також прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном з урахуванням сучасних потреб”,  – зазначено у пресрелізі комітету, за результатом розгляду проєкту. 

У дипломатичній службі України можуть з'явитися “Спецпредставники”

Законодавці також пропонують створити окрему дипломатичну посаду яка буде спрямована на реалізацію зовнішньополітичних завдань держави і матиме назву “Спеціальний представник України".

Також в законодавстві вперше з'являється обов'язок у службовців дипломатичної служби брати участь у формуванні, реалізації державної санкційної політики та моніторингу ефективності її результатів.

В законі також вперше визначається конкретна процедура здобуття дипломатичних посад за допомогою конкурсів, процедура перевірки і оцінювання результатів службової діяльності дипломатичних посадовців.

Українського дипломата та колишнього посла у Казахстані Петра Врублевського Росія оголосила у федеральний та міжнародний розшук, інформують тамтешні пропагандистські медіа. У серпні 2022-го під час одного з інтерв'ю він сказав про росіян наступне: "Намагаємося вбити їх більше, що більше ми вб'ємо росіян зараз, то менше доведеться вбивати нашим дітям".

За даними росЗМІ, на початку лютого 2024 року Росфінмоніторинг вніс дипломата до переліку "терористів та екстремістів". Посаду посла України у Казахстані він обіймав з грудня 2020-го до жовтня 2022-го. До цього працював радником-посланником посольства України в Білорусі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі