Як підготувати ґрунт для дипломатії, щоб покласти край війни в Україні — Foreign Affairs

Поділитися
 Як підготувати ґрунт для дипломатії, щоб покласти край війни в Україні — Foreign Affairs © Getty Images
Обговорення варіантів дипломатичного вирішення війни має розпочатися на зустрічах членів НАТО і G7.

Всі світові ключові гравці, схоже, згодні в одному — війна в Україні закінчиться переговорами. Відсутність вирішальних результатів на полі бою за останні два роки зробила альтернативу переговорному завершенню (абсолютна перемога однієї зі сторін) схожою на фантазію.

Попри відсутність альтернативи переговорам, немає жодних ознак того, що сторони, які воюють, почнуть їх найближчим часом. Обидві сторони вважають, що досягнення прийнятної угоди зараз неможливе. Кожна з них побоюється, що інша не піде на компроміс або скористається будь-якою паузою, щоб відпочити й приготуватися для наступного раунду бойових дій, вважає видання Foreign Affairs.

"Якщо жодна зі сторін не почне цей процес [відкриття каналів зв'язку з противником], сторони, що воюють, найімовірніше, на довгі роки залишаться там, де вони перебувають зараз — у запеклих боях за сантиметри території, ціною людських життів і регіональної стабільності", — пише Foreign Affairs.

Захід сприймає Москву як джерело пропаганди й брехні, яке настільки звикло до неправди, що бреше навіть самому собі. Україна і Росія мали довгу історію взаємних звинувачень у невиконаних обіцянках ще до того, як Москва анексувала Крим і прийшла на Донбас у 2014 році. Після лютого 2022 року довіра стала неможливою. 

У випадку війни в Україні недовіра посилюється поширеними припущеннями про максималістські наміри. Київ вважає, що Москва, як і раніше, прагне встановити в Україні маріонетковий уряд і скористається будь-якою паузою, щоб набратися сил, а потім відновити бій. Росія, як нещодавно сказав Путін, вважає, що Захід має намір використовувати Україну як інструмент для забезпечення "стратегічної поразки" Росії.

"Для союзників України перший крок — почати говорити про переговори між собою. Деяких потрібно буде переконати, інші вже переконані й просто потребують знаку, що дипломатія більше не є табу. Американські офіційні особи неодноразово заявляли, що розраховують на врегулювання конфлікту шляхом переговорів", — зазначає Foreign Affairs.

І зрештою обговорення варіантів дипломатичного вирішення війни має розпочатися на зустрічах членів НАТО і G7, а також під час двосторонніх переговорів між союзниками на найвищому рівні. Необхідно витратити час і зусилля на розробку дипломатичної стратегії задовго до початку переговорів. Паралельно з дискусією між союзниками це питання необхідно виносити на обговорення між Заходом і Україною.

"Ці запропоновані зусилля — розмови між союзниками й Києвом, а також сигнали Москві  не означають зміни політики. Вони навіть не означають початку переговорів. Швидше, вони лише поклали б початок тому, що, ймовірно, стане тривалим процесом просування до переговорів", — підсумувало видання.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі