Українці більш негативно ставляться до Сталіна, ніж росіяни – опитування

Інфографіка
Поділитися
Українці більш негативно ставляться до Сталіна, ніж росіяни – опитування © Евгений Боровик, kharkov.comments.ua
Третина опитаних українців відчувають неприязнь та ненависть, серед росіян таких 7%.

Понад третина третини опитуваних українців (38 %) ставляться до радянського вождя Йосипа Сталіна з неприязню, страхом чи ненавистю та 34% - байдуже. З повагою, симпатією, захопленням  ставляться до нього 18% опитуваних.

Якщо серед українців домінують негативні емоції стосовно особистості Сталіна та байдуже ставлення до нього, то серед росіян, навпаки, переважає позитивне сприйняття культу особи Сталіна: серед 59% опитуваних негативно його сприймають лише 10% опитуваних росіян, зазначається в опитуванні КМІС.

У Росії найбільша частка опитаних (45%) ставляться до Сталіна з повагою, тоді як в Україні ця частка складає 15%. Також 56% росіян згодні з твердженням, що Сталін був видатним вождем, тоді як лише 16% українців погоджуються з цією думкою.

Соціологи наголошують, що позитивне ставлення громадян України до Сталіна знизилось порівняно з 2012 роком.

КМІС
КМІС

Чоловіки більш негативно ставляться до особистості Сталіна, порівняно з жінками – 41% опитуваних чоловіків проти 35% жінок.

Опитуванні респонденти похилого віку (70+ років) порівняно з іншими віковими групами найчастіше не визначалися зі ставленням до Сталіна, а респонденти віком 40-69 років тяжіють до негативного сприйняття.

Більш позитивно сприймають Сталіна у Південному і Східному регіоны порівняно з Центральним і Західним. Близько 27% респондентів висловили позитивне ставлення щодо Сталіна на півдні та сході України, тоді як на заході – 9%, а в центрі –15%.

Найбільш негативно сприймають особистість Сталіна на заході країни – 51% та в центрі – 39% порівняно з 25% та 29% на сході та півдні відповідно.

КМІС 8-9 червня провів опитування громадської думки «Омнібус» методом CATI – телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Під час якого опитано 2007 інтерв’юверів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення, до неї не включаються ОРДЛО та АР Крим. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, після початку російсько-української війни в Донбасі та внаслідок проведеної в Україні декомунізації кількість українців, які вважаю РФ країною-агресором, зростає, свідчать дані опитувань Центру Разумкова і Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

Як президент РФ Владімір Путін використовує культ Сталіна та "побєдобєсіє" для зміцнення власного режиму, читайте у статті Яни Примаченко "Як 22 червня опинилося в календарі Путіна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі