Кількість українців, які вважають РФ країною-агресором, зростає – опитування

Інфографіка
Поділитися
Кількість українців, які вважають РФ країною-агресором, зростає – опитування
Впродовж останніх двох років в Україні поменшало адептів «громадянської війни».

Понад половина опитаних українців – 53,5 % – визначають конфлікт в Донбасі як російську агресію проти України з використанням місцевих бойовиків. Причому кількість прихильників такої позиції  за останні півтора роки збільшилася (від 45%), ідеться у спільному опитуванні Центру Разумкова і Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

Попри те, що така підтримка більше популярна на Заході та в Центрі України, на Півдні та  Сході вона також зросла. Порівняно з листопадом 2019 року на Півдні України кількість прихильників визнання РФ агресором зросла з 22 % до 31%, а на Сході – з 24% до 33% відповідно. На Заході кількість прихильників цього твердження збільшилася від 64% до 74%, а в Центрі – від 54% до 62%.

Крім того, 71 % українців вважають, що між РФ та Україною точиться війна. Ця думка зростає зі Сходу на Захід України – від 48 % до 91 % відповідно. Інші погляди на конфлікт отримали значно меншу підтримку: «суто внутрішній громадянський конфлікт в Україні» – 7 %; «війна Росії із Заходом на території України» – 13 %;  «внутрішній конфлікт в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія» – 15%.

Твердження про «внутрішній конфлікт, де одну зі сторін підтримує Росія», має більше прихильників на Сході та Півдні (25 та 27% відповідно).  Водночас прихильників твердження «суто внутрішній громадянський конфлікт в Україні» у цих регіонах порівняно з 2019 роком поменшало (від 22% до 11% на Півдні та на Сході – від 21% до 15%).

Яка ж роль РФ у військовому конфлікті? 43% опитаних вважають, що РФ постачає  зброю терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР»; 47%  переконанні, що Збройні силі РФ беруть участь в бойових діях на боці «Л-ДНР»; 48% думають, що Росія контролює «Л-ДНР» і керує їхніми політичними та військовими діями.

Загальнонаціональне дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова спільно  з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 14 по 19 травня 2021 року в усіх регіонах України, окрім Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2020  респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі