Відсьогодні, 2 липня, змінились правила в’їзду в Україну для людей, які прибувають з Індії, Великої Британії, РФ та Португалії, повідомляє Держприкордонслужба.
Зміни для іноземців:
- Іноземці (крім визначених винятків), які прибули із зазначених країн, не можуть в’їхати в Україну без негативного результату експрес-тесту на коронавірус. Такий тест має бути проведений у пунктах пропуску через держкордон України.
Зміни для українців:
- Українці (та окремі категорії іноземців), які прибули із зазначених країн, теж можуть зробити експрес-тест у пунктах пропуску. Без негативного результату такого тесту громадяни України старші 12 років підлягають обов’язковій самоізоляції, обсервації. Поліція забезпечує супровід осіб, які підлягають обсервації, від зони прикордонного контролю до санітарної зони для їхнього подальшого транспортування до місць обсервації або госпіталізації.
За 11 годин з початку доби із зазначених країн найбільше приїхало людей із Росії – понад 1800. З них пройшли тестування понад 900 осіб (у тому числі 379 громадян України), 745 відправилися на самоізоляцію, а 49 – на обсервацію. Решта – це діти віком до 12 років та учасники міжнародних перевезень.
Посилення епідемконтролю за людьми, які в’їжджають з Індії, Великої Британії, РФ та Португалії зумовлено тим, що у цих країнах найбільше поширений відносно новий і високозаразний штам коронавірусу "Дельта". Детальніше про цей штам читайте в статті ZN.UA "Штам коронавірусу "Дельта" вже в Україні: що про нього відомо".
Нагадаємо, 1 липня в Україні почалось бета-тестування COVID-сертифікатів: це документ в "Дії", який підтверджує факт вакцинації подорожувальника в Україні, на території ЄС та інших країнах. Його дійсність можна перевіряти через QR-код. Долучитися до тестування можуть люди, які вже отримали дві дози вакцини.
Водночас в Європейському Союзі з 1 липня почав повноцінно діяти регламент щодо цифрових сертифікатів COVID-19: він забезпечує громадянам і резидентам ЄС можливість безперешкодно пересуватися по всій території Євросоюзу і шенгенського простору.
Детальніше про вакцини у боротьбі з новими штамами коронавірусу читайте у статті Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?».