Україна повинна зняти відповідальність з виробників ковід-вакцин. Міністр Степанов пояснив чому

Поділитися
Україна повинна зняти відповідальність з виробників ковід-вакцин. Міністр Степанов пояснив чому © Василь Артюшенко, ZN.UA
Перш за все відповідальність полягає у компенсації заподіяної шкоди. 

Україна повинна зняти усю відповідальність з виробників вакцин, в тому числі й вакцин проти коронавірусу. Це для того, аби Київ міг отримати препарат по програмі COVAX. Про це під час години запитань до уряду розповів глава МОЗ Максим Степанов. 

"Ми цю відповідальність беремо на себе. Не виробник відповідає, а буде відповідати Україна... Без прийняття цього законопроекту нам будуть недоступні певні види вакцин. В чому полягає сама відповідальність? Перш за все у компенсації заподіяної шкоди, якщо така станеться у процесі вакцинації", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, 22 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров'я затвердило план вакцинації українців від COVID-19. Передбачалося, що перший етап охопить приблизно 355 тисяч осіб з критичним ризиком інфікування. Серед цих людей - медпрацівники, які надають допомогу хворим COVID-19, люди і працівники в інтернатних установах, будинках престарілих, військовослужбовці. Під час другого етапу, згідно з дорожньою картою,  вакцинуватимуть людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і тих, хто надає медпослуги. Їх приблизно 2,3 млн осіб.

Нагадаємо, вакцинація в Україні почалася 24 лютого 2021 року. В Україну привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Упродовж першого тижня Україна не вийшла на заплановані темпи вакцинації. 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов і президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Найближчим часом очікуються перші поставки вакцини Pfizer/BioNTech.  Як зазначають у МОЗ, надходження вакцини очікується у квітні

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі