Україна потрапила в першу хвилю розподілу вакцин

Поділитися
Україна потрапила в першу хвилю розподілу вакцин pravda.com.ua
Поставки вакцин очікуються в середині лютого.

Україна отримала підтвердження від Глобальної ініціативи Gavi COVAX, що Україна увійшла до списку країн, яким нададуть вакцини від COVID-19 в першу хвилю розподілу. Про це повідомив голова МОЗ Максим Степанов на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, поставка вакцин в Україні почнеться вже в середині лютого.

"Українці вже в лютому будуть вакцинуватися безпечною вакциною. Це результат тривалої і напруженої роботи команди Міністерства охорони здоров'я по глобальної ініціативи COVAX. Ще з літа ми вели постійні переговори з нашими партнерами і зробили все можливе, щоб українці отримали вакцину від COVID-19 вже в першому кварталі цього року.

Наступні поставки вакцин в рамках ініціативи COVAX відбудуться з середини лютого до кінця другого кварталу 2021 року. Під час цієї поставки Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.

Раніше Кабмін оприлюднив календарний план вакцинації населення в 2021 році. Згідно з графіком, до кінця року вакцину отримають 14,4 млн громадян різних категорій.

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Причому, як правило, кожна з країн має портфоліо з вакцин, виготовлених за різними технологіями (РНК/ДНК, інактивований вірус, ослаблений вірус, векторна, білкова). Це важливо, тому на даний момент достовірно невідомо, яка з вакцин покаже найбільшу ефективність в створенні стійкого колективного імунітету.

Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. Але цей контракт може бути зірваний через те, що ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.

Крім того раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавірусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожче, але і менш ефективна.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу "Соціум" Алли Котляр "Антиділа".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі