Наразі країни ведуть боротьбу за те, хто отримає вакцини проти коронавірусу, тому Україна повинна винайти власний препарат. Про це глава МОЗ Максим Степанов заявив у пості на своїй Фейсбук-сторінці.
Він попередив, що наш препарат може вартувати дорожче, проте його винайдення - питання національної безпеки.
"Сьогодні, коли в світі йде справжня війна за вакцини, коли уряди країн накладають заборони на експорт законтрактованих і проплачених нами партій вакцин, вихід один - почати виробляти свою", - сказав Степанов.
Для того, аби вакцини можна було створювати в України, потрібно змінити законодавство, а також надати пріорітет державного замовлення українським виробникам.
"Вони готові вкладати в це кошти, але їм потрібні гарантії – що держава буде купувати саме в них, бо конкурувати з великими фармвиробниками по ціні вони не зможуть", - сказав міністр.
Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Напередодні до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії).
В Україні зареєстровано три вакцини від коронавірусу - Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech. Зараз українців прищеплюють вакциною AstraZeneca (вона ж Covishield).
У січні головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко анонсував поставку 117 тисяч доз вакцин від коронавірусної інфекції в рамках ініціативи COVAX. За його словами Україна увійшла до числа тих країн, яких відібрали.
У лютому Гана стала першою країною в світі, яка отримала партію вакцини від коронавірусу COVID-19 за міжнародною програмою COVAX. Україна ще в очікуванні.
Наприкінці березня президент Зеленський зробив останній крок - підписав закон, який "розблокує" поставку і тепер, за словами офіційного Києва, поставкам нічого не заважає.
Про те, як влада провалила кампанію вакцинації, читайте в статті Алли Котляр "Антиділа".