Україна готується до навали мігрантів: у Луцьку відбулася виїзна нарада силовиків

Поділитися
Україна готується до навали мігрантів: у Луцьку відбулася виїзна нарада силовиків © Сайт РНБО
Нинішня ситуація на кордоні – не гуманітарна криза, а спецоперація РФ.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов провів у Луцьку виїзну нараду із керівниками міністерств і відомств, правоохоронних органів і військових формувань, а також головами ОДА прикордонних регіонів. Темою наради стала підготовка до можливих провокацій на білорусько-українському кордоні на тлі міграційної кризи.

«Восьмий рік триває військова агресія з боку РФ, і те, що зараз відбувається на польсько-білоруському кордоні, не можна назвати гуманітарною кризою, - це чергова спецоперація РФ, яка проводиться з метою розхитування ситуації в Європі та на нашому кордоні», - зазначив Данілов.

«Здійснюється гібридна операція Союзної держави, що має характер міграційної атаки, де мігранти є одночасно і зброєю, і жертвою», - своєю чергою наголосив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкій.

Данілов нагадав, що за даними української розвідки, нині на території сусідньої Білорусі перебувають близько 16 тисяч мігрантів з Близького Сходу. Зазнавши невдачі у Польщі, вони можуть спробувати потрапити до ЄС через Україну.

10 листопада РНБО визначила додаткові заходи із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону. Як виконуються згадані заходи, розповів голова МВС Денис Монастирський. За його словами, нині:

  • задіяні всі структури МВС;
  • правоохоронці взаємодіють із ЗСУ, силами територіальної оборони, громадськими об’єднаннями;
  • вирішується питання із забезпеченням мобільних сил реагування у разі загострення ситуації та можливих провокацій.

Очільники Державної прикордонної служби, ДСНС України та Державної міграційної служби Сергій Дейнеко, Сергій Крук та Наталія Науменко поінформували учасників наради про додаткові заходи, що здійснюються їх відомствами для захисту державного кордону.

За словами Олексія Данілова, Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні. Він також висловив переконання щодо необхідності створення міжвідомчої робочої групи із залученням усіх силових структур, органів місцевого самоврядування для цілодобового моніторингу ситуації на кордоні та оперативного реагування.

Пан посол Польщі поінформував присутніх про етапи та динаміку спецоперації Росії і Білорусі та заходи реагування польської сторони. А посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас подякував Києву за допомогу – наша країна була однією з перших, хто допоміг Вільнюсу з початку міграційної кризи.

У нараді також взяли участь: голова СБУ Іван Баканов, командувач НГУ Микола Балан, начальник ГУР МО Кирило Буданов, Командувач ССО ЗСУ Григорій Галаган, заступники Секретаря РНБО Руслан Демченко і Сергій Демедюк, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, голова Нацполіції Ігор Клименко, Міністр оборони Олексій Резніков, заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко, заступник голови ОПУ Роман Машовець, заступник Міністра закордонних справ Микола Точицький, начальник Департаменту контррозвідки СБУ Олександр Руснак.

А також голови: Волинської обласної ради Григорій Непопад, Волинської ОДА Юрій Погуляйко, Рівненської ОДА Віталій Коваль, Житомирської ОДА Віталій Бунечко, Київської ОДА Василь Володін, Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус; представники територіальних підрозділів державних органів і фахівці Апарату РНБО України.

Ситуація на білорусько-польському кордоні загострилася 8 листопада. Владімір Путін та Алєксандр Лукашенко використовують штучно створену міграційну кризу для тиску на Європу.

Сусіди Білорусі посилюють кордони та вводять у прикордонних районах стан бойової готовності, не стала винятком і Україна. Українсько-білоруський кордон додатково охоронятимуть близько 8,5 тисяч військовослужбовців Нацгвардії, Прикордонної служби і поліцейських.

Німецькі соціал-демократи запропонували відкрити мігрантам контрольований шлях до Польщі, а потім доставити в Україну, де вони мають пройти через процедури отримання притулку. Що буде з тими, кому відмовлять у в'їзді, автори ідеї не уточнили. Україна пропозицію відкинула, запропонувавши Німеччині показати приклад та почати приймати біженців самостійно.

Як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість». Чому форсоване формування Союзної держави – привід України переглянути свою політику щодо Мінська – у статті Володимира Кравченка «Лукашенко віддає Білорусь Путіну: головні загрози для України» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі