Україна має протидіяти міграційній кризі спільно із західними партнерами – Клімкін

Поділитися
Україна має протидіяти міграційній кризі спільно із західними партнерами – Клімкін
Лукашенко та Путін шантажують ЄС і надсилають сигнал США.

Засідання Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) на тлі міграційної кризи у Білорусі – правильна ініціатива. Однак його варто було  проводити після погодження Україною власних позиції із західними партнерами, наголошує міністр закордонних справ (2014-2019 рр.) Павло Клімкін.

«Засідання РНБО слід було б провести після зустрічей секретарів рад безпеки. Як мінімум України, Польщі, Литви та Латвії за участі Брюсселя. Щоб вийти зі спільною позицією та спільною стратегією. Щоб нам терміново допомогли так само, як будуть допомагати членам ЄС. Щоб дали нам гарантії, що допоможуть з біженцями (або візьмуть до ЄС, або допоможуть відправити додому)», - пише Клімкін у Facebook.

На його думку, саме у такий спосіб має досягатися солідарність з Європейським Союзом, без якої немає євроінтеграції.

Штурм мігрантами білорусько-польского кордону Клімкін називає спецоперацією не лише білоруських спецслужб, але й Росії. Та порівнює події 2021 року з тими, що відбувались за часів президентства Дональда Трампа.

«Здається, (президент Росії Владімір) Путін не тільки шантажує Євросоюз, а й тролить (президента США Джо) Байдена. Згадайте ситуацію на кордоні США з Мексикою» - підсумовує він.

Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко використовує штучно створену міграційну кризу для тиску на Європу, домагаючись зняття санкцій і припинення підтримки опозиції. Білоруські ЗМІ писали, що багато мігрантів приїхали до країни на запрошення фірм, пов'язаних із оточенням Лукашенка.

8 листопада конвой прикордонників зігнав до білорусько-польського кордону сотні біженців із Близького Сходу, колона намагалася прорватися через кордон. Вночі 9 листопада дві великі групи нелегалів змогли прорватись на територію сусідньої країни.

Сусіди Білорусі посилюють кордони та вводять у прикордонних районах стан бойової готовності, не стала винятком і Україна. Тим часом Лукашенко погрожує сусіднім країнам «втручанням РФ», якщо ті намагатимуться відтіснити нелегалів.

Як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість». Чому форсоване формування Союзної держави – привід України переглянути свою політику щодо Мінська – у статті Володимира Кравченка «Лукашенко віддає Білорусь Путіну: головні загрози для України» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі